Persoonilood 2017

Intervjuud Aasta Õpetaja gala "Eestimaa õpib ja tänab" nominentidega - kutseõppe osakonna õpetaja-koordinaatori Birgit Nicolau Costa ja õenduse õppetooli õppejõud-lektori Ljudmila Linnikuga.

Birgit Nicolau Costa
Kutseõppe osakonna õpetaja-koordinaator
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 4. august 2014

1. Kuidas leidsid tee õpetaja ametini?
Tee õpetaja ametini leidsin tänu isiklikele eeskujudele, kellest suurimaks on minu tädi.

2. Mis Sulle oma töö juures enim meeldib?
Tegelikult meeldib kõik kuna üks tegevus täiendab  teist. Meeldib õppetöö läbiviimine, õppekäikude korraldamine.

3. Oled nomineeritud 2017. aasta Aasta Õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab". Ja Tallinna Haridusameti "Tallinna Aasta Õpetaja" tunnustusüritusel pälvisid tänukirja "Tallinna aasta kutseasutuste õpetaja 2017". Kas olid üllatunud?
Otseloomulikult olin üllatunud! See on mulle väga suur tunnustus.

4. Missugused on Sinu hobid?
Suurimaks hobiks on oma laste hobidele kaasaelamine. Meeldib väga ka reisida.

5. Mis on elus kõige tähtsam?
Tervis ja perekond.


Ljudmila Linnik
Õenduse õppetooli õppejõud-lektor
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 17. august 2015

1. Kuidas leidsid tee õppejõu ametini?
Kolm aastat tagasi alustasin Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis seminaride läbiviimist oma pädevusvaldkonna teemadel. See oli mulle sel ajal uus ning senitundmatu väljakutse. Seminaride ajal nägin, et üliõpilased kuulavad mind huviga ja arutavad hea meelega tundides käsitletavatel teemadel. Õpetamise protsess muutus minu jaoks oluliseks ning tundsin, et arendan meelsasti seda oskust.

2. Oled nomineeritud 2017. aasta Aasta Õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab". Kas olid üllatunud?
Kui ma sain kutse osaleda nimetatud galal, olin väga üllatunud. Tõesti - väga! Kuid oli ja on hea mõelda, et minu töö on üliõpilastele oluline ja minu tööd ka hinnatakse. See on väga positiivne tagasiside minu tööle ja sellest saan edaspidiseks innustust.

3. Mida pead kõige olulisemaks oma loengute ja praktikumide ülesehitamisel? 
Olen juba ammu aru saanud, et ma pole ainuke, kes teemat valdab. Seetõttu on minu jaoks alati oluline teada saada, millised on üliõpilase eelteadmised selles valdkonnas ning kuidas saaks enda ja üliõpilaste teadmisi ja kogemusi omavahel vahetada. Õpetamismeetodeid on palju, kuid minu lemmik on grupitöö, millele järgneb arutelu. Arutelu käigus suunan õppimist, esitades erinevaid täpsustavaid küsimusi. Tunni lõpus arutleme koos üliõpilastega, kas elus võib juhtuda sarnaseid situatsioone ja mida saaksime teha teistmoodi. Peale iga tundi järgneb kodutöö täitmine, mille üliõpilane sooritab üksinda. Kodutööde tagasisidestamine on ajamahukas, aga tulemus on alati hea, sest lähtub just iga üliõpilase teemakäsitlusest.

4. Missugused on Sinu hobid?
Minu hobideks on pildistamine ja matkamine.

5. Mis on elus kõige tähtsam?
Kõige tähtsam on südamerahu ning pereliikmete hea tervis.

Otseülekannet meeleolukalt Aasta Õpetaja galalt "Eestimaa õpib ja tänab", mis toimub Pärnu kontserdimajas, saab jälgida ETV vahendusel 7. oktoobril 2017 algusega kl 19.00.