Hooldustöötajad korraldasid kogukonnapäeva

12. detsembril 2018. a korraldasid kõrgkooli hooldustöötaja erialal õppivad õpilased Märjamaal kogukonnapäeva. Infot levitati aktiivselt ja Märjamaa sotsiaalkeskuse ruum sai kuulajaid tuubil täis. Publikut, õppureid ja õppejõude oli kokku üle 60. 

Õppegrupi liikmed võtsid tulijaid juba välisuksel kommikausiga vastu ja jagasid helkureid. Peale avasõnu tehti neli ettekannet. Helve Astre rääkis mälu eripärast vanemas eas. Oma esinemise lõpetas ta ristsõnaga. Seda said kõik osalejad lahendada ja kiireimale oli ka väike kingitus.

Piret Vaks tutvustas eakate võimalusi elada aktiivset elu ja rääkis ennekõike päevakeskuse tegevusringidest.

Kõige praktilisema suunitlusega oli Maive Sartakovi esinemine, kes näitas ja tutvustas mitmeid abivahendeid, mis aitavad liikumisraskustega inimesel paremini toime tulla. Invaru pakub näiteks mitmesuguseid haaratseid asjade tõstmiseks, kui kummarduda on raske. Olemas on pika varrega kammid või vastavad lusikad, kui käsi enam hästi ei paindu, ka sokid saab abivahendiga hõlpsalt jalga tõmmata, kui vaid mõnda sellest loetelust nimetada. Ettekandja toonitas, et kindlasti kasutada isikliku abivajaja kaarti, millega saab abivahendeid osta või rentida oluliselt soodsamalt.

Traumadest kodus ja koduümbruses kõnelesid Edith Taganõmm ja Piret Vaks. Nad palusid nimetada ka kukkumisohtlikke kohti Märjamaa alevis ja see tekitas elava arutelu.

Ettekannete vahele pikkisid õppegrupi liikmed muusikalisi vahepalasid. Tore oli näha, kui innukalt ja mõnuga naised koos laulsid. Nad kutsusid publikut kaasa laulma ja seda kohe tehtigi. Korraldajad olid valmistanud ka suupistelaua ja kostitasid kõiki kokkutulnuid.

Üks kui teine esineja tunnistas, et ta närveeris, aga tegelikult said kõik oma esinemistega väga hästi hakkama. Tore oli näha õppegrupi liikmete õhinat päeva läbiviimisel. Neis on potentsiaali teistegi avalike ürituste korraldamiseks.

"Kõik töökohapõhise õppe grupid on hästi toredad – neil on meeskonnatunnetus suurem. Me oleme ka varem kogukonnapäevi korraldanud, aga Märjamaa õppurid olid omaalgatusega veel eriti tublid (ristsõna koostamine, abivahendite näitamine). Kogukonnapäeva korraldamine on positiivne reklaam nii koolile kui haiglale," ütles Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli kutseõppe osakonna juhataja Piret Tamme. Ta avaldas lootust, et kõik, kes siiamaani on vastu pidanud, jõuavad õpingutega lõpuni. Neid aitab õlatunne ja juhendajate toetus. Ka õppijad kinnitasid, et nad on enesetäiendamisega rahul.

Allikas: Märjamaa Nädalaleht