Skip to main content

Rektori tervitus

Ülle Ernits
rektor

Telefon: 671 1700
E-mail: ylle.ernits@ttk.ee

16. veebruar 2024

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori veebruarikuu veerg on taas salvestatud väljaspool kõrgkooli õppehoonet, seekord oleme külas Lääne-Tallinna Keskhaiglas, kus meid võõrustab  õendusjuht Aleksei Gaidajenko, kes on ka kõrgkooli õenduse õppetooli õppejõud. Tutvume kõrgkooli üheks praktikabaasiks oleva haiglaga, hooneid ühendava galeriiga, nakkuskliiniku uute palatitega ja palju muu huvitavaga. Lisaks on juttu eesseisvast Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisest, kõrgkooli nõukogu istungist ning 8. märtsil toimuvast avatud uste päevast ja karjääripäevast, kus ka Lääne-Tallinna Keskhaigla kohal on. Vaata rektori veergu SIIN.

Image
Rektori veerg veebruar

 

11. jaanuar 2024

2024. aasta esimene rektori veerg salvestati Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, kus Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits ning Regionaalhaigla juhatuse liige ja õendusdirektor Katre Zirel rääkisid praktikabaasi tähendusest ja olulisusest kõrgkoolile. Lisaks on juttu eesseisvatest lõputööde kaitsmistest, lõpu- ja avaaktustest ning teistest kõrgkooli üritustest. Vaata rektori veergu SIIN.

Image
Rektori veerg jaanuar 2024

 

6. november 2023

Novembri teisel nädalal on Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis rahvusvaheline nädal. Rektori novembrikuu veerg on salvestatud esmaspäeval, 6. novembril, kõrgkooli 2023. aasta rahvusvahelise nädala esimesel päeval. Nädala raames on kõrgkoolis väliskülalised ning toimuvad põnevad seminarid ja töötoad, 7.-8. novembril toimub Swissotel Tallinnas koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga rahvusvaheline „5-tärni õenduse“ konverents ning 9. novembril on kõrgkooli aulas üliõpilaskonverents. Novembris toimub ka talvine vastuvõtt rakenduskõrg- ja kutseõppesse. Tulge meile õppima!
Vaata rektoti veergu siin.

Image
Rektori veerg november 2023

 

27. juuni 2023

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori juunikuu veerg on salvestatud kõrgkooli Tallinna õppehoone väliterrassil-katuseaias, kus õitseb ja taimed kannavad vilja. Samamoodi on kandnud vilja ka kõrgkooli õppeaasta 2022/2023 – Alexela kontserdimajas toimunud lõpuaktusel saadeti teele üle 250 lõpetaja. Samal ajal toimub juuni viimasel nädalal viimaseid päevi dokumentide vastuvõtt magistri- ja rakenduskõrgharidusõppe õppekavadele, millele järgneb uute õppijate vastuvõtt ning väike hingetõmbepaus enne uue kooliaasta algust. Lõpetuseks tuleb juttu ka Narva Haigla ja Narva Muuseumi koostöös 26. juulil avatud haigla ajaloolise hoone 110. aastapäevale pühendatud näitusest „110 aastat Narva meditsiiniteenistuses", kus on viide ka Kohtla-Järve mediitsiinikoolile, kelle rühmad õppisid eelmisel sajandil Narva Haigla juures – tänase töökohapõhise õppe eelkäija. Näitust saab külastada aadressil Haigla 5 iga päev kell 10-18 ja see jääb avatuks 30. septembrini, sissepääs on vaba. 
Vaata rektori veergu siin:

Image
Rektori veerg juunikuu 2023

 

5. mai 2023

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori maikuu veerg on salvestatud reedel, 5. mail, kui kõrgkooli Tallinna õppehoone aulas toimus pidulik sündmus – professor Merle Talviku inauguratsioon. Rektor Ülle Ernits räägib oma maikuu veerus mitte ainult kõrgkoolile tähtsast päevasündmusest, vaid kõigest, mis maikuus oluline nii kõrgkoolile kui ka õendusele ja Eesti rakenduskõrgharidusele üldse. Vaata rektori veergu siin.

Image
rektori veerg maikuu 2023

 


23. veebruar 2023

Rektori veeru veebruari postitus on pühendatud Eesti Vabariigi 105. aastapäevale. Head Eesti Vabariigi aastapäeva! Vaata rektori veergu siin.

 


16. jaanuar 2023

2023. aasta esimene rektori veerg tutvustab meile jaanuarikuu olulisi sündmusi Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Haridus- ja teadusministri osalusel toimuvale Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu (RKRN) istungile järgneb Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli nõunike kogude ühisistung. Seejärel toimuvad Kuressaare, Kohtla-Järve struktuuriüksuse ja Tallinna lõpuaktused ning Tallinna ja Haapsalu avaaktused. Vaata täpsemalt videost!

 


25. november 2022

Rektori veeru novembri postitus vaatab tagasi päev varem, 24. novembril toimunud kahele olulisele sündmusele. 24. novembri hommikul toimus Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis hädaolukorra ühisõppus „Leke“, kus osalesid ka Politsei- ja Piirivalveamet, Tallinna kiirabi, Päästeamet, Kaitseväe Akadeemia, Häirekeskus ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Õppuse eesmärk oli harjutada ja hinnata koolipere käitumist hädaolukorras ning kogu maja täisevakuatsiooni. Pärast õppust toimus aga veebi vahendusel Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli nõunike kogude ühisistung, kus arutati tervishoiualase hariduse olukorda täna ja mida me ootame tulevikus. Vaata täpsemalt videost!

 

 

 


17. oktoober 2022

Rektori veeru oktoobri postitus vaatab tagasi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli sünnipäevanädalale (mis algas 10. oktoobril sovetiaja õenduse virtuaalnäituse avamisega ja lõppes piduliku sünnipäevaga Energia Avastuskeksuses) ning heidab pilgu olulistele eesseisvatele sündmustele. Vaata täpsemalt videost!

 


1. september 2022

Taas on alanud uus õppeaasta. Rektori veeru septembri postitus tervitab kõiki uue alanud õppeaasta puhul, mida Tallinna Tervishoiu Kõrgkool alustab ka uue arengukavaga 2022-2026. Olulisel kohal on seekordses postituses ka pärnapuu. Vaata täpsemalt videost!
(rektori veerg on filmitud 29. augustil pärast avaaktust Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, 30. augustil toimus avaaktus Kohtla-Järve struktuuriüksuses ja 31. augustil Pärnu Haiglas). 

 


13. aprill 2022

Rektori veeru aprilli postituses tuleb juttu kõrgkoolis toimunud sündmustest, Ukrainast saabuvatest tervishoiutöötajatest ja tulevikuplaanidest. Vaata täpsemalt videost! 


2. märts 2022

Rektori veeru märtsikuu postitus keskendub eranditult Ukrainas toimuvale ning sellele, millist rolli Tallinna Tervishoiu Kõrgkool praeguses olukorras mängib. Vaata täpsemalt videost! 


1. veebruar 2022

Jaanuaris said Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lõpudiplomi kokku 260 tervishoiutöötajat. Lisaks sellele tervitasime avaaktustega uusi õppureid nii Tallinnas kui Kuressaares. Mida tähtsat veel tulekul on, seda vaata juba videost!

 

 

 


 

20. detsember 2021

Detsember toob jõulumeeleolu ka rektori veergu, mistõttu tuleb juttu möödunud aastast ja ootustest ning muutustest algaval aastal. Vaata pikemalt videost! 

 


 

4. november 2021

COVID-19 viiruse leviku tõttu kehtivad Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis nii mõnedki piirangud, millest kõik üksteise tervise hoidmiseks kinni peame pidama. See ei takista aga kõrgkoolil töö jätkamist. Novembrisse on planeeritud mitu huvitavat üritust. Millest täpsemalt jutt, seda vaata videost.

 


 

4. oktoober 2021

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis on oktoober pidulik kuu. Oleme saanud auväärse tunnustuse osaliseks ning tulemas on ka kõrgkooli aastapäev. Just sellest räägib rektor Ülle Ernits rektori veeru oktoobri postituses. Vaata videot!

 


 

3. september 2021

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis on 2021/2022 õppeaasta alanud eriti hoogsalt. Just sellest, mis muutused koolis toimunud on ning millega seni tegeletud on, räägib rektor õppeaasta esimeses rektori veeru postituses. Vaata videost! 

 


 

16. detsember 2020

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid vabatahtlikena - lihtsalt kogemus või midagi enamat? 

Kevadine eriolukord pani kõrgkooli erilisse situatsiooni, kus nii mõnegi õppija õppekavast tulenev kohustuslik praktika muutus vabatahtlikuks tegevuseks. Enamasti oli võimalik vabatahtlik tegevus tervishoiuasutustes arvestada praktikaks ja see ei seganud õppekava läbimist nominaalse ajaga. Sama võimalus on õppijatel ka sügissemestril, kus tervishoiuasutused juba aegsasti alustasid vabatahelike kaasamise planeerimisega.

Tänaseks on taastunud olukord, kus õppijad ka praktika raames või omast ajast tegutsevad vabatahtlikena erinevates asutustes. Mida selline tegevus õppijale annab, seda tuleks ilmselt nendelt küsida ja selline küsitlus kõrgkooli tegevustesse planeerida. Kõrvalt jälgijana tundub, et vabatahtlik tegevus ei ole lihtsalt praktika või appi minek, vaid sellel on tugev oma missiooni tajumise värving. Ilmselt vabatahtlikud on natukene rohkem kui lihtsalt tulevased tervishoiutöötajad, nad on ka meie kodanikud suure algustähega, kellest eeskuju võtta.

Mõned head näited meie õppijate vabatahtlikust tegevusest jõudsid ka meediasse ning oleks patt neid vaka all hoida.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilaste Siim Kasari ja Kenert Karmi kogemusest vabatahtlikena on palju juttu olnud. Noormehed on oma seisukohti jaganud väljaandele Raplamaa Sõnumid, Tre Raadiole ning isegi “Ringvaatele”. Kuigi tegu on äärmiselt tubli ja eeskujuliku teoga, siis ometi ei ole nad ainsad, kes oma vaba aja abivajajatele pühendavad, kuid ometi jääb abikätest üha enam puudu.

Nii samuti on oma praktikast rääkinud ka Ida-Viru Keskhaigla covid-19 osakonda appi läinud Marina Soboleva, kes õpib õenduse 1. kursusel. “Ma ei karda [koroonahaigeid]. Olen juba hooldajana tööl olnud, see pole mulle hirmutav,” tõdes Soboleva Postimehele, miks haiglas töötamise mõte teda sugugi ei kohutanud.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolil on ainulaadne võimalus läbi oma õpilaste ja üliõpilaste pakkuda abi üle kogu Eesti.

Siim Kasari ja Kenert Karmi intervjuud “Ringvaates” näeb siit: https://etv.err.ee/1160816/ringvaade

Marina Soboleva kogemusest saad lugeda siit: https://leht.postimees.ee/7133406/riik-otsib-meditsiinitootajaid-tikutulega-taga

Kevadel jagas oma kogemust Kuressaares vabatahtlikuna abis olnud Angela Randmets. Sellest saad lugeda siit: https://www.postimees.ee/6946684/kuressaare-haigla-tootaja-kogemus-koroonaosakonnas

Tänan kõrgkooli nimel kõiki, kes koroonaviiruse ajal oma panuse on andnud, annavad ka praegu ja teevad seda niikaua, kuniks saame viiruse kontrolli alla.

 


 

16. oktoober 2019

Kõrgkooli 79. aastapäeval oleme oma arengute üle uhked. Täname ja õnnitleme kõiki, kes on panustanud Kõrgkooli arengusse! Palju õnne sünnipäevaks!

 


 

6. september. juuni 2019

Hea lugeja!

2019/2020. õppeaasta esimene nädal on olnud eriline – esmaspäeval alustasime uut õppeaastat Tallinnas ning allkirjastasime koostöölepingu TalTechiga. Teisipäeval avasime õppeaasta Kohtla-Järvel ning  kolmapäeval Kuressaares. Neljapäeval alustas esmakordselt Eestis hambaraviassistentide kutseõppe töökohapõhine õpperühm. Õppeaastat alustasime ka Pärnus ja meie töökohapõhistes õpperühmades Narvast kuni Märjamaani.

Traditsiooniliselt soovitakse uue õppeaasta puhul ikka “head algavat õppeaastat” või “edukat aastat”. Miks me nii ütleme ja soovime? Iseenesest on need viisakad ja kenad väljendid. Harjumuspärased. Kõik teevad nii. Seda on alati tehtud. Midagi peab ju ometi ütlema?

Selliste väljenditega verbaliseerime oma ootuse – lootuse, et kõik läheks hästi. Kuigi see ei tundu esmapilgul kõige ratsionaalsem, siis ringi vaadates näete, et sellisesse maagilisse mõtlemisse eksivad ka kõige ratsionaalsemad. Miks? Sest me oleme lihtsalt inimesed, kellel on sisemine soov ja lootus, et kõik läheks hästi. Nii on võimalik endale anda positiivne sisend ja end häälestada, programmeerida. Hoiak on ülioluline, seda nii meie kõrgkoolis kui ka elus üleüldiselt. 

Kõrgkoolile on algav õppeaasta eriline, üks nendest erilistest. 16. oktoobril tähistame kõrgkooli 79. aastapäeva ja novembris toimub institutsiooni rahvusvaheline akrediteerimine koos kõrghariduse õppekavade kvalideedihindamise ja kutseõppe õppekavade akrediteerimisega. Tulemustest oleneb, kui palju on meil tööd ja tegemist tulevikus

Vahet ei ole, kas kas veel aasta algul on meil tegemisi vähe või palju, sest kokkuvõtteks saame ikka ühe kiire aasta, mille jooksul teeme palju ära, miski jääb pooleli ja nii mõndagi lausa tegemata. Oluline on paika panna prioriteedid, et tegutseda nii, nagu sõnas meie õppeprorektor Ulvi Kõrgemaa oma pöördumises: “Tee seda, millel on tulemus.”

Esmakursuslastele soovin, et leiaksite endas piiritu huvi õpitava vastu, leidke uusi sõpru, õppige koos ja usaldage meid, kõrgkooli töötajaid. Suhelge ka nendega, kellel esimene kursus juba läbitud ja kellel on kindlasti palju head nõu varuks.

Kolleegidele soovin sama head koostegemist, nagu meil on senini olnud. Oleme teiega puudasid soola söönud ja pole veel söönuks saanud. Isu meil jätkub. Õnneks. 

Tänan üliõpilasesindust suurepärase koostöö eest, olge jätkuvalt julged ja targad partnerid ja olgu teid palju!

Olgu uus aasta meile tööd ja õnne toov. 

Ja nagu meil on kombeks – head uut aastat!

Ülle Ernits
Rektor

 


 

28. jaanuar 2019

Hea lugeja!

Elame aastat 2019, uue aasta pidustused on unustatud ja aasta hoo sisse saanud!

Juba sellel nädalal saadame teele lõpetajad Tallinnas ja Kohtla-Järvel, kokku 248 uut tervishoiutöötajat, kes saavad kätte oma lõpudiplomid ja dokumendid. Värsked lõpetajad on saanud lõputööde kaitsmiste ja lõpueksamite pingest välja puhata ning võivad oma saavutuse üle rõõmu tunda. Lõpuaktus on meie pidupäev, kus saame teha oma tööst kokkuvõtteid. Kokkuvõtteid tuleb teha kiiresti, sest juba 4. veebruaril toimub Tallinnas avaaktus, alustavad õed ja erakorralise meditsiini tehnikud. Uued õppijad on väga oodatud, sest tervishoiutöötajad on Eestile suur väärtus!

Alanud aasta on kõrgkoolile eriline, avame õe õppe Saaremaal, aasta lõpus toimub kõrgkooli õppekavade hindamine ja institutsiooni akrediteerimine. Ettevalmistused hindamisteks on juba täies hoos ning see võtab meie ajast hea tüki.

Lisaks alustasime uut avalikkusele suunatud tegevuste sarja "Perepäev", mis toimus esmakordselt 26. jaanuaril ja juba mõtleme järgmisele. Perepäeval jätkus tegevusi ja osalejaid, mida iseloomustasid kohati lausa järjekorrad näiteks tervisenäitajate mõõtmisele või elustamiskoolitusele spetsiaalsel mannekeen-nukul. Tänud korraldajatele ja osalejatele!

Hariduses toimub hetkel uue perioodi visandamine ja ootame uue kõrgharidusseaduse jõustumist. Nii uus visioon ku seadus annab mõtlemisainet ja ülesandeid.

Kuna gripilained rulluvad üle Eesti, siis tuleb olla oma tervise suhtes tähelepanelik ja seda soovitangi. Soovin meile sellel kevadel topelt tarkust, et oskaksime teha Eestile vajalikke otsuseid!

Ülle Ernits
Rektor


7. november 2018

Hea lugeja!

Suvi on läbi ja sügis liigub jõudsalt talve poole. Võiks arvata, et avaaktuste aeg on läbi ja kõrgkoolielu saavutanud stabiilsuse. Tegelikult toimusid avaaktused 2. novembrini, samal ajal algas talvine vastuvõtt ja läheneb talvine lõpuaktus. Sügis on olnud kiire: kõrgkooli 78. aastapäeva tähistasime taaskord elustamist õpetades, õpetaja galal saime tunnustust, võtsime vastu Tallinna juhte ja Ukraina tervishoiutöötajaid. Pimedasse aega tõid valgust rahvusvaheline nädal ja teist korda toimuv üliõpilaskonverents “Üliõpilaselt üliõpilasele”.

Kõrgkooli töötajad on tõelised multitalendid, kes valdavad digiseadmeid, korraldavad sujuvalt erinevaid üritusi, võtavad vastu külalisi, tugitöötajad on ka õppejõud ja algatatakse erinevaid arendusprojekte. Üheks oluliseks uueks alguseks on Ida-Tallinna Keskhaiglaga sõlmitud koostöölepe taastusravialase teadus-, arendus- ja õppetöö tegevuste planeerimine. Vähehaaval hakkame mõtlema kalendriaasta lõpule ja traditsioonilisele aastalõpu üritusele. Lisaks tavapärastele aasta kolleegi ja parima tugitöötaja tunnustamisele oleme seekord lisanud erinevaid kategooriad, toomaks esile aasta jooksul algatatud ja läbiviidud väärikaid projekte ja tegevusi ning nendega seotud töötajaid ja meeskondi.

Õppijad ja töötajad on kõrgkooli uued ruumid ja võimalused omaks võtnud ning juba tundub, et aatrium, uus kohvik, ravimtaimede aed ja kiirabisimulaator on meil alati olnud. Nii ruttu harjume uuega! Elutempo on kiire ja selles kiiruses tuleb olla võimalikult aeglane, nii kummaline kui see väljaütlemine ka ei tundu.

Soovingi lugejale aeglust kiires tempos!

Ülle Ernits
Rektor


21. august 2018

Hea lugeja!

Puhkuste lõppemine ei tähenda seda, et suvi läbi saaks. Soojade ilmadega tööle tulemine võib olla paras väljakutse, eriti peale pikka puhkust. Kogenud haridustöötajad suudavad ennast kiiresti töörütmi seada, sest meie töö neelab meid endasse ja suve jooksul toimunud remondid ja muud keskkonna uuendused motiveerivad omakorda. 

Suve jooksul on kõrgkoolis avardatud töötajate puhkeala, laiendatud töökohti ja ees ootab uue kohvikuala testimine vastvalminud aatriumis. Siseõu on samuti valmis ja ootab õppijaid.

Seekord alustame nagu alati ja ka natukene teisiti oma uut õppeaastat. Kõrgkooli nõukogu koguneb eelmist õppeaastat kokku võtvale viimasele istungile 28. augustil, traditsiooniline kõrgkooli töötajate koolitus- ja infopäev toimub 29. augustil. Eriliseks teeb algava õppeaasta 30. augustil toimuv Kännu tänava õppehoone juurdeehituse pidulik avamine ning terviseteaduse magistriõppe avamine kõrgkoolis.

Kohtumiseni, kolleegid ja õppijad! Uute õppijatega kohtume avaaktustel 3., 4. ja 5. septembril!

Ülle Ernits
Rektor

 


 

20. juuni 2018

On hea meel tõdeda, et taaskord hakkab õppeaasta läbi saama ning üks selle tippsündmustest - lõpuaktus on ukse ees. Suvine lõpuaktus on osa klassikalisest haridussüsteemist, kus õppeaasta saab läbi enne jaanipäeva. Samas ei ole suvine lõpuaktus kõrgkooli selle õppeaasta esimene, talvised lõpuaktused toimusid selle aasta veebruaris ja olid märksa rohkearvulisemad. Kõrgkooli vastuvõtu ja õppetöö rütm on muutunud, õppeaasta ei alga enam ainult sügisest ega saa läbi ainult enne jaanipäeva.

Lõppev õppeaasta on olnud kõrgkoolile tempokas, valmis uus majatiib koos kiirabisimulaatoriga, viidi läbi edukaid arendusprojekte ja rakendusuuringuid ning oldi rahvusvahelised. Kohati tundub, et meie töötajatel ei olegi võimalust reisikohvreid lahti pakkida, üks välissõit järgneb teisele. Hea meel on selle üle, et õppijad on aktiivsed, osalevad kõrgkooli tegemistes ja esindavad, arendavad ning õpetavad meiega võistu. Nii saab õppija head praktilised kogemused, mis aitavad teooriat omaks võtta.

Kuigi peale lõpuaktust jäävad koolimajad Tallinnas ja Kohtla-Järvel vaiksemaks, ei tähenda see puhkuste aegset vaikelu. Vastuvõtt on juba alanud, remondid samuti. Vastuvõtuvestlusi ja katseid saadab remondimüra nagu juba tavaks saanud.

Kui augusti lõpus puhkused läbi saavad ja naaseme tööle, ootab meid ees juba uuenenud tegevusteraapia õpperuum, töötajate uued puhkeruumid ja palju muud, mis tööd ja õppimist toetavad. Eriti ootame vabariigi valitsuse otsust, mis annaks meile terviseteaduses magistriõppe õiguse. Augustis ootab ees uue majatiiva avamise pidulik üritus, traditsiooniline töötajate koolituspäev ning õppeaasta viimane kõrgkooli nõukogu istung.

Uus õppeaasta saab olema institutsionaalse akrediteerimise hõnguline, seega soovin meile head puhkust ja palju rahu! Lõpetajatele tuult tiibadesse ja hoidku tuul teid ikka Eesti õhus! Nendele, kes tulevad vastuvõtukatsetele soovime kindlat meelt ja selgeid mõtteid!

Ilusat suve ja peatse kohtumiseni!

Ülle Ernits
Rektor

 


 

26. aprill 2018

Aasta 2018 esimene pool on Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolil olnud väga tempokas. Kõrgkoolis muutus struktuur seoses uue põhimääruse kinnitamisega - nüüd on rakenduskõrgharidusõpe koondunud kahte keskusesse ja ühte õppetooli. Raamatukogu, täienduskoolitus ja keeleõpe moodustavad elukestva õppe keskuse. Oma tegevust jätkavad kutseõppe ja õppeosakonnad. Uus struktuur toetab innovaatikat ja koostööd, vähendab juhtimistasandeid ning toob erinevate erialade inimesed ühe laua taha. Uued arengukavad on kas kinnitatud või kinnitamisel, seejärel astub kõrgkool uue arengukava ja struktuuri ajastusse. Olgu järgnevad aastad meile edukad ja huvitavaid väljakutseid pakkuvad!

Kõige eelneva kõrval toimuvad juurdeehituse tööd, mille kõige põnevam osa on kiirabisimulaatori paigaldamine. Kohe-kohe on ehitus valmis ja saame tulemusi uudistama ning kasutama hakata.

Pinget hoidis kõrgel terviseteaduse magistriõppe õppekava esmahindamise protsess, mille otsus oli positiivne ning tähendus ajalooline - tervishoiukõrgkoolides saab olema terviseteaduse magistriõpe. Esimese vastuvõtu planeerime selle aasta suvesse, kui ikka kõik dokumenid valmis saavad.

Kõrgkool on oma õppeaasta viimasesse veerandisse sisenemas, õppijad mõtlevad õppeaasta lõpule ja õppejõud-töötajad lõputööde ning lõpueksamite protsessile. Järjekindlalt formuleerub uus kõrghariduse seadus, mis tõotab muutusi kõrgkoolide igapäevasesse ellu. Tasapisi hakkame valmistuma uuteks vastuvõtukatseteks, kevad on kiire aeg!

Head kevadet ja head tervist soovides

Ülle Ernits
Rektor


16. oktoober 2017

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits tervitab kõiki kõrgkooli õppureid, õppejõude, vilistlasi, töötajaid ja koostööpartnereid kõrgkooli 77. aastapäeva puhul. Palju õnne Tallinna Tervishoiu Kõrgkool! 

 

 

 


 

8. september 2017

Austatud kõrgkooli töötajad, õppijad

Alanud on Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 2017/2018 õppeaasta. Tähistame sel aastal Kohtla-Järve struktuuriüksuse 51. aastapäeva ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 77. aastapäeva, millest 12 aastat oleme tegutsenud rakenduskõrgkoolina. Lisaks on Pärnus kõrgkool järjepidevalt tegutsenud juba 10 aastat.

Aastapäeva üritused toimuvad sellel aastal teistmoodi, aga kuidas täpselt, sellest juba oktoobris. Suve jooksul on koolimajades nii Tallinnas kui Kohtla-Järvel nii mõndagi muutunud - ikka õppe- ja töötingimuste paremaks muutimise eesmärgil. Lisaks on Tallinna koolihoone territooriumil algamas juurdeehituse ehitamine, mis valmimisel annab võimalused õppijale kiirabisimulatsioonis õppida, laiendatud kohvikunurgas einestada ja õppida ning eriti ootame avalikkusele suunatud tegevuste ala, mida saame sisustada kõrgkooli oskusi ja teadmisi demonstreerides. Õppijatel saab olema võimalus õppida anatoomiat ja füsioloogiat e-õppena.

Uuele õppeaastale läheme vastu lootusrikkalt ja töiselt. Hetkel ootab kõrgkooli põhimäärus kooskõlastust Haridus- ja Teadusministeeriumis ning kõrgkooli uue arengukava esimene aasta oma tegemistega hakkab läbi saama. Uue põhimääruse raames muutub kõrgkooli juhtimine, kõrgharidus koondub kolme struktuuriüksusesse ja tööd alustab Elukestva õppe keskus, mis haarab endasse raamatukogu, keeleõppe ja täienduskoolituse.

Rõõm on uute õppijate üle, keda innustab tervise valdkond, soovin head algust alustajatele ja jätkuvat innukust jätkajatele!

IKKA edasi!

Head uut aastat!

Ülle Ernits
Rektor

 


 

12. juuni 2017

Rektor Ülle Ernits vaatab 2016/17 õppeaastalõpu tervitusvideos tagasi möödunud õppeaastale, räägib, mis ootab kõrgkooli ees edaspidi ja soovib kõigile suurepärast suvepuhkust!

 

 

 


 

19. detsember 2016

Rektor Ülle Ernits, õppeprorektor Ulvi Kõrgemaa ja finants- ja haldusdirektor Ave Perve vaatavad tagasi mööduvale aastale ning soovivad kõigile imelist jõuluaega ja head uut aastat!

 

 

 


 

20. oktoober 2016

Oktoober on kõrgkoolile ülikiire kuu, lisaks õppetööle tähistasime kõrgkooli aastapäeva Ida-Virumaal, Kohtla-Järvel. Kohtla-Järve struktuuriüksus sai 50 aastaseks ja selle auks korraldasime koostöös SA Ida-Viru Keskhaiglaga konverentsi "Piiridega või piirideta tervishoius?"/"Здравоохранение - с границами или без границ?", kutsudes vilistlasi, partnereid ja sõpru oma mõtteid meiega jagama. Esimese versiooni kõrgkooli uuest arengukavast saime kaante vahele ja saatsime Haridus- ja Teadusministeeriumile kooskõlastamiseks. Kõigele lisaks algavad meie armsaks saanud aulas ulatuslikud remonditööd ja aula saab uuel aastal täiesti uue elu. Võtsime aula auks ette väikese video tegemise, sest meil on, mida mäletada.

 

 

Ülle Ernits
rektor

 


 

1. september 2016

Austatud kõrgkooli töötajad, õppijad

Alanud on Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 2016/2017 õppeaasta. Tähistame sellel aastal Kohtla-Järve 50 aastapäeva ja Tallinna 76 aastapäeva, kokku kahe üksuse peale on koolitatud tervishoidu töötajad 126 õppeaastat. Aastapäeva üritused toimuvad sellel aastal Ida-Virumaal, Kohtla-Järvel, kus toimub konverents ja pidulik üritus. Uuele õppeaastale läheme vastu lootusrikkalt ja töiselt. Saame sellel sügisel koos töötajate ja õppijatega koostada uue arengukava, milles määrame järgmise 5 aasta eesmärgid. Arengukava on kõrgkooli põhiline töödokument ja meil on palju häid ja vajalikke tegevusi, mida arengukavaks kirjutada. Rõõm on uute õppijate üle, keda innustab tervise valdkond, soovin head algust alustajatele ja jätkuvat innukust jätkajatele.

Head uut aastat!

Ülle Ernits
rektor

 


 

1. juuli 2016

Suvised suuremad tegemised on tehtud ja võimalus hetkeks aeg maha võtta. Käes on puhkuste aeg. Kõrgkooli edukate õppijate vastuvõtt toimus nagu alati, kutsutuid oli. Lisaks tunnustas üliõpilas- ja õpilasesindus kõrgkooli töötajaid. Vihmase ilma tõttu veetsime peale lillede istutamist pärastlõuna aulas, mida on ehk aastate jooksul üks kord veel juhtunud. Eks ilmataat peab vahel peale jääma, ei saa ju alati meile vastu tulla. 16 ja 17. juunil toimusid kõrgkooli lõpuaktused, kokku oli lõpetajaid 240 (Kohtla-Järvel 23 ja Tallinnas 217). Ametlikult ei ole õppeaasta veel lõppenud, kuid lõpetajate osas saame olla rahul ja suvepuhkustele vastu minna rahuga südames. Suvine vastuvõtt katkestab nii mõnegi kõrgkooli töötaja töö, kuid sellega oleme me juba harjunud. Kes pole ametis vastuvõtuga, see tegeleb uue õppeaasta ettevalmistamisega.

Head Eestimaa suve, isegi halva ilmaga on võimalik alati midagi head ette võtta - lugeda, minna kinno või muuseumi või lihtsalt koristada ära mõni kapp, mis ammu pinnuks silmas.

Lugemiseni!

Ülle Ernits
rektor

 


 

19. mai 2016

Hea lugeja

Käes on kaunis maikuu, loodus tärkab täie jõuga ja päikese energiat on tunda kõiges elavas. Kõrgkool ootab mais õppekavade kvaliteedihindamise raportit ja innovatsioonimeetme otsust, mõlemad on kõrgkoolile väga olulised ja mõjutavad meie elu järgmistel aastatel. Samal ajal tegutseme aktiivselt, kätte hakkavad jõudma lõpueksamite ja lõputööde kaitsmiste ajad, 20. mail kutsume tänuüritusele välisüliõpilaste juhendajad, avalikustame videokonkursi võitja, valmistume edukate õppijate vastuvõtuks juuni alguses. Oluline on maikuu kõrgkooli nõukogu istung, kus valitakse kõrgkooli õppejõud.

Igasse päeva jätkub huvitavat ja vajalikku!

Soovin teile sama
Ülle Ernits
rektor

 


 

28. märts 2016

Hea lugeja

Külm kevad on läbi ja õppeaasta lõpp läheneb. Ees ootab pingeline aprill, mis toob kõrgkooli rahvusvahelised õppekavagruppide kvaliteedihindajad, ASTRA meetme otsuse ootuse, õppejõudude avaliku konkursi, rektori konkursi. Maikuu kõrgkooli nõukogu valib uued õppejõud, kes valituks osutudes asuvad tööle tähtajatute töölepingutega. Kahe järgneva kuu jooksul tehakse kõrgkoolis ja kõrgkooli suhtes väga olulised otsused, mis mõjutavad meie kõikide tööd lähiaastatel.

Head tervist soovides
Ülle Ernits
rektor

 


 

Head saabunud sügist!

Mul on hea meel teid tervitada uue õppeaasta puhul.

Sellel sügisel oli meil kolm avaaktust – Tallinnas, Kohtla-Järvel ja Mäetagusel.

Tallinnas oli meil põhjust natuke teistmoodi avaaktuseks, sest meiega ühinesid hooldustöötaja õppijad endisest Tallinna Pedagoogilisest Seminarist ja õppimist alustavad meile uue lastehoiu õppekava õpilased.

Kas 10 aastat on pikk aeg või lühike aeg?
Noore inimese jaoks on 10 aastat väga pikk aeg - nii kaugele pole mõtet mõeldagi ja 10 aastat vanem inimene on ikka väga vana. Ühel hetkel muutub 10 aastat lühikeseks ajaks - lihtsalt ühel hommikul ärgates avastad, et 10 aastat on läinud nii, et Sa pole seda märganudki.

10 aastat tagasi ehk aastal 2002 avasin avaaktuse Tallinnas järgmiste sõnadega: „Tere tulemast Tallinna Meditsiinikooli, aitäh, et olete valinud oma edasisteks õpinguteks Eesti kolmest meditsiinikoolist just meie kooli.“

Tänaseks on Eestis kaks tervishoiukõrgkooli – kolme meditsiinikooli asemel.  

10 aastat tagasi avasime selleaegses Kohtla-Järve Meditsiinikoolis eelneva kutseharidusega õdedele rühma rakenduskõrghariduse tasemel.

10 aastat on möödas ajast, mil staažikas eesti keele õpetaja Helgi Hummus tegi eesti keele pikendatud õppekava ja me koos kirjutasime Tallinna Meditsiinikooli poolt taotluse rahastuse saamiseks. Helgi Hummus alustas pikka ajajärku, mille populaarsus ei ole kahanenud ja mille vilju teiegi saate nautida.“

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolile on algav õppeaasta kaheksas, kuid kokkuvõtteks peab sellel sügisel 16.oktoobril kool oma 72 sünnipäeva. Nii nagu eesti ajalugu, nii kajastub ka kooli ajaloos kõik ühiskonnas toimuv – vajadus kooli järele, mis nähtub 40 aasta riiklikust otsusest, vajadus ja tahe ka sõjaajal koolitada, nähtub kooli Tambovi perioodist, vajadus oma maja järele, mis sai teoks alles 1977 aastal.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on Eesti mõistes suur kool. Meil on Kohtla Järvel struktuuriüksus ja tänase seisuga toimub õpe Pärnus, Kuressaares ning alates sügisest ka Mäetagusel.

Seda, et tervishoiutöötajaid on aina rohkem vaja, kinnitavad meie tõusujoones õppekohtade arvud, mida riik rahastab. Seda, et me saame õppijaid valida, kinnitavad konkursid. Seda, et inimesed vajavad tervishoiutöötajaid kinnitavad rahva tervise näitajad ja inimeste pikenenud eluiga üldiselt.

Kõrgkooli väärtushinnangud kannavad koondnimetus IKKA ehk siis Inimene, Koostöö, Kaasamine, Areng.

INIMENE on kõrgkooli keskne väärtus.

   Töötajad –  töötajate kompetents,  pühendumine, isikupära ja innovaatilisus loovad unikaalse keskkonna arenguks ja õppimiseks.

   Õppijad – õppijate erinev taust ja õppimise protsessis arenevad oskused ning teadmised rikastavad kõrgkooli, olles sillaks ühiskonna ja partnerite vahel.

KOOSTÖÖ kõrgkool kujundab töötajates ja õppijates oskusi multiprofessionaalseks ja multikultuuriliseks meeskonnatööks, olles pidevas koostöös arengut toetavate organisatsioonidega siseriiklikult ja rahvusvaheliselt. 

KAASAMINE töötajad, õppijad, vilistlased ja partnerid on kaasatud organisatsiooni juhtimises ja arendustegevuses.

ARENG toetame innovaatilisust, innustame ja oleme innustunud, võimaldame areneda eesmärgistatult, nõudes vastutust tehtud valikute ees.

Lõpetuseks soovin IKKA suurepäraseid õpinguid:

tundke õppimise valu,
tundke saavutuste joovastust,
tundke loobumise mõrudat maitset
ja õppige armastama tööd – nii saab teist tulevane inimesetundja.

Head uut aastat!

Ülle Ernits
rektor

 

 


 

05. juuni 2019

Selle aasta kevad oli külm, kuid loodus tärkab ja annab lootust, et suvi tuleb soe. 3.mail toimus esimene lõpuaktus – lõpetasid PRÕM töökohapõhise õppe läbinud lapsehoidjad ja hooldustöötajad. õpetajaid oli 56 ja tööandjaid 15, kes õppega seotud. Töökohapõhine õpe on populaarne nii õppijate kui tööandjate seas, seda näitab meie kogemus. Ühtlasi on töökohapõhine õpe kaks-ühes, sest organisatsioon muutub ise tasemekoolitajaks. Organisatsiooni liikmete heaolu sõltub juhtimise kvaliteedist ja PRÕM programmis osalemine mõjutab juhtimiskvaliteeti oluliselt.

Ees on lõputööde kaitsmised ja lõpueksamid, rektori vastuvõtt parimatele õppijatele ning üliõpilas-ja õpilasesinduse poolne töötajate tunnustamine toimub täna. Kiire kevad päädib piduliku lõpuaktusega 21. juunil Salme Kultuurikeskuses. See kevad erineb eelnevatest veel selle poolest, et toimuvad kõrgkooli nõukogusse õppejõudude esindajate valimised. Seekord toimub valimine uuel moel, kuna kõrgkooli juhtimise struktuur on muutunud ja muutub ka valimise kord. Kõrgkool ei jää ka suvel tühjaks, sest vastuvõtuperiood hoiab uksed avatud.

Lõppev õppeaasta on kõrgkoolile olnud huvitav ja edukas, kiire ja väljakutseid pakkuv. Uue õppeaasta väljakutsed on meile juba osaliselt teada, sest institutsiooni akrediteerimine ja õppekavade kvaliteedihindamine sh kutseõppes on piisavalt pingerikkad protsessid.

Jääb soovida edukaid lõpetamisi – kellele kursuse, kellele õppekava ning kellele õppeaasta.
Jääb soovida rahulikku aega puhkuseks ja akude laadimiseks.

Ülle Ernits
Rektor

 

 


 

16. jaanuar 2023

2023. aasta esimene rektori veerg tutvustab meile jaanuarikuu olulisi sündmusi Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Haridus- ja teadusministri osalusel toimuvale Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu (RKRN) istungile järgneb Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli nõunike kogude ühisistung. Seejärel toimuvad Kuressaare, Kohtla-Järve struktuuriüksuse ja Tallinna lõpuaktused ning Tallinna ja Haapsalu avaaktused. Vaata täpsemalt videost!