Skip to main content

Õde

Umbes 150 aastat tagasi läks Florence Nightingale koos mõnekümne tema enda poolt valitud vabatahtlikuga Skutari barakkhaiglasse Türgis hoolitsema Krimmi sõjas haavata saanud Briti sõdurite eest tingimustes, mis olid tema kaasaegsete jaoks nii kohtutavad, et väärisid kirjeldamist ajalehes. Poolteist aastat hiljem oli suremus seal langenud 21 korda, millega oli pandud alus professioonile, mida me kaasajal nimetame õenduseks. Tänane olukord paneb meid kõiki proovile nii inimestena, ühiskonnaliikmetena kui ka kutseala esindajatena. Õelt oodatakse jätkuvalt pühendumist erialale, julgust võtta vastutust, vastupidavust igas olukorras ja situatsioonis, altruistlikku käitumist ja seda kõike looritamas inimlikkuse mõõde. 

Tule õppima õeks!
Tutvu vastuvõtutingimuste ja ajakavaga siin!


Kogemusintervjuu - õe õppekava üliõpilane jagab enda õeks õppimise kogemust ja nippe, kuidas valmistuda vastuvõtuks.


Diana Teniste on õe õppekava üliõpilane ja räägib Sulle täpsemalt, kuidas näeb välja õeks õppimine ja keda õppima ootame.


(Kevin, Liisa, Siim; pildi autor Andrei Pugatšov; 2021)

Merike Värik on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava. Kuigi enne töötas ta kultuurivaldkonnas ning tal on magistrikraad majanduses, otsustas ta teha oma elus kannapöörde ning omandada uue eriala. Täna töötabki Merike Regionaalhaigla teabetoas nõustajana. Vaata tema lugu siit: 

 

Mis saab pärast õe õppekava lõpetamist?

Õe rakenduskõrgharidusega on võimalusi mitmeid:
  • asuda tööle avalikus sektoris - näiteks haiglad, kiirabi, koolid;
  • asuda tööle erasektoris - näiteks perearstikeskused, erakliinikud, koduõendus, hooldekodud;
  • alustada ettevõtlusega;
  • asuda õppima Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli terviseteaduse magistriõppes.