Auhinnad ja tunnustused
Vaata siit:
https://ekka.edu.ee/uudised/e-kursuse-kvaliteedimargi-saajad-on-selgunud/Kõrgkooli õppeosakonna juhataja Jaana Sepp (PhD) pälvis Päästeteenistuselt suursuguse tunnustuse!
Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur tunnustas tänukirja ja kristallist õunaga Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rahvusvaheliste suhete projektijuht Eve Epnerit hindamatu panuse eest haridus- ja noortevaldkonna arengusse!
Vaata lähemalt siit: https://eeagentuur.ee/agentuur-tunnustas-saravaimaid-projektitegijaid/
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli raamatukogu pälvis Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingult auväärse tunnustuse "Aasta tegu erialaraamatukogus". Aasta teoks märgiti Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli raamatukogu uued väljakutsed ja suunad toetamaks õppetööd kõrgkoolis ning üleminek RFID süsteemile. Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing (ERÜ) peab oluliseks veel märgata ja tõsta esile raamatukoguhoidjaid ning tunnustada raamatukogudes aasta jooksul tehtut.
Vaata lähemalt siit: https://www.eru.lib.ee/index.php/753-parimad-raamatukoguhoidjad-2021
Eesti Üliõpilaskondade Liit kuulutas aasta teoks 2021 Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallase algatus “Tuksu teise südames”, mis kutsub üles tudengeid verd loovutama.
Praktik Cum Laude parim praktikant kõrghariduse kategoorias on Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli farmatseudi eriala vilistlane Kaisa Mumma (sooritas praktika Lennujaama Apteek OÜ-s).
Apteek TÄNA konverentsil “Ravimivaldkonna tulevikusuunad“ kuulutati välja 2020. aasta parimad teadusartiklid.
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksus võitis konkursi "Ida-Virumaa aasta õpitegu 2021". Õpiteoks tunnistati koolitus "Baaskoolitus töötamiseks haiglas COVID-19 osakonnas".
Aasta õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab" nimetat aasta haritusteo laureaatideks Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool asendamatu panusega pandeemiakriisi leevendamisel. Hariduse sõbra tiitli laureaadiks sai kõrgkooli terviseteaduse magistriõppe õppekava intensiivõenduse mooduli juht Katre Zirel. Elutööpreemia pälvis teiste seas pikaaegne Tallinna Ülikooli professor ja praegune Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli dotsent Taimi Tulva.
Loe täpsemalt SIIT.
Eesti Tegevusterapeutide Liit nimetas 2020 superkangelasteks Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tegevusterapeudi õppekava juhi Hanna-Maria Põldma ja õppejõud Kristiina Didriku ning Grete Antoni.
Vaata täpsemalt SIIT.
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektorit Ülle Ernitsat autasustati Ida-Viru maakonna tänukirjaga, panuse eest Ida-Virumaa tervishoiusüsteemi.
Ida-Viru aasta tegija 2020 tiitlile nomineeriti ka kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksus.
Palju õnne!
Loe täpsemalt SIIT.
Kvaliteediinnovatsiooni auhinna haridusvaldkonnas 2020 võitis Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli taimeaiast tehtud projekt "Käed külge". Võitja läks automaatselt edasi ka rahvusvahelisse vooru, kus jäi jagama teist ja kolmandat kohta.
Tallinna aasta õpitegu 2020 üks laureaat on kutseõppe töökohapõhine õpe Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, mis kujutab endast tandemjuhendamisel ja koostööl põhinevat õpet ning erialaste pädevuste omandamist 8 maakonnas, 6 õppekavas ja 55 õpperühmas, kokku ca 1000 hooldustöötaja seas.
7.–16. oktoobrini 2020. a toimub traditsiooniks saanud täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mille fookuses on inimese õppimine ja enesetäiendamine kogu elu jooksul. Traditsiooniliselt toimub TÕNi ajal ka tublide täiskasvanud õppijate ja elukestvat õpet edendavate õpitegude tunnustamine, tunnustatakse aasta õppijat ja koolitajat, õpitegu ning õppijasõbralikku tööandjat.
Tubli tegu kutseõppe osakond!
Loe lisa:andras.ee ja www.tallinn.ee
Kõrgkooli õppejõud Heidi Naur-Šunkina on Aasta Õpetajate galal aasta kutseõpetaja nominent! 03.10.2020 kell 18.45 näitab ETV otseülekannet Aasta Õpetaja galast. Ja aasta õpetaja 2020 finalistide hulka sai kõrgkooli õppejõud Siiri Maasen. Palju õnne!
Lisaks on Heidi Naur-Šunkina "Tallinna aasta kutseõpetaja 2020"!
Loe lisa: HTM ja tallinn.ee
14. novembril 2019. a kuulutati Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu (ESAL) poolt välja aasta sisekoolitaja 2019. Kõrgkooli osalise ajaga sisekoolitaja kandidaatideks olid personalispetsialist Agnes Pärnamägi ja haridustehnoloog Are Kangus.
Aasta Sisekoolitaja konkursi eesmärk on tunnustada organisatsioonide sisekoolitajaid kui täiskasvanute arengu toetajaid, kes jagavad teadmisi organisatsioonisiseselt, juhendavad kolleege spetsiifiliste oskuste arendamisel, suunavad nende kui täiskasvanud õppijate arusaamade ja hoiakute kujunemist.
Konkurss toimub kahes kategoorias:
I kategooria - Osalise ajaga sisekoolitaja on koolitaja, kes lisaks põhitööle koolitab enda organisatsioonis ka kolleege.
II kategooria - Täiskohaga sisekoolitaja on koolitaja, kelle põhitööks on enda organisatsioonis kolleegide koolitamine.
Täname Agnes Pärnamägi ja Are Kangus´t panustamise eest kõrgkooli sisekoolitustesse! ESAL konkurssi komisjon avaldas tänu kõigile kandidaatidele. Võitjad on kõik, kes konkursil osalesid!
Kokku oli 31 kandidaati: 23 I kategoorias (osalise ajaga sisekoolitaja) ja 8 II kategoorias (täisajaga sisekoolitaja).
Aasta Sisekoolitaja 2019 tiitli I kategoorias võitis Hela Ojasaar Eesti Rahvusraamatukogust ja Aasta Sisekoolitaja 2019 tiitli II kategoorias võitis Katrin Kristall Circle K Eesti AS-st.
Loe lisa: sisekoolitus.eu
01.11.2019 toimus täiskasvanuhariduse tänusündmus, kus kuulutati välja aasta õppija ja tunnustati silmapaistvamaid täiskasvanute õppimist edendavaid õpitegusid. Kristiine Linnaosa Valitsus esitas ka kõrgkooli nimetatud konkursile õpiteo kandidaadiks ja seda elukestva õppe väärtusaja ja täiskasvanuhariduse populariseerijana.
2019. aastal esitati konkursile õpiteo kategoorias 78 nominenti. Aasta õppijaks 2019 kuulutati Jakob Jõgisuu. Lisaks tunnustati sündmusel aasta õpitegu 2019 tiitliga viit täiskasvanute õppimist edendavat tegu. Soovime kõigile palju õnne! Kõrgkooli elukestva õppe keskuse juhataja Siret Piirsalu räägib kõrgkooli elukestvast õppest ja täienduskoolitustest järgmist: „Tallinna Tervishoiu Kõrgkool pakub õppimisvõimalusi kõikidele earühmadele, partneritele, vilistlastele ja tööandjatele üle Eesti. Juba pikka aega korraldame kõrgkoolis koostöös gümnaasiumitega tervishoiuteemalisi koolitusi gümnasistidele rahvastiku tervisekäitumise parandamiseks. Oleme mõelnud ka pensionäridele täienduskoolitusi, nt võib tuua proteeside hooldamise, südame-veresoonkonna haiguste ennetamise teemalised koolitused. Täienduskoolitusi korraldatakse aastas sadakond ja neid viiakse läbi erinevates piirkondades üle terve Eesti. Koolituste ja koolitatavate arv on aasta-aastalt suurenenud. Oleme äärmiselt tänulikud kõikidele lektoritele ja oma koostööpartneritele, kellega on aastate jooksul koostöös läbi viidud kasulikke ja harivaid täienduskoolitusi! Ja loomulikult täname Kristiine Linnaosa Valitsust, kes on meie töid ja tegemisi märganud!“
Oktoobris toimus kõrgkoolis teist korda perepäev. Perepäeva idee autor on elukestva õppe keskuse täienduskoolituste spetsialist Liis Johanson ja perepäeva korraldaja on elukestva õppe keskuse juhataja Siret Piirsalu. Perepäeval pakuvad kasulikke ja tervisedenduslikke loenguid ja praktilisi tegevusi nii meie kõrgkooli keskused ja õppetool kui ka paljud kõrgkooli koostööpartnerid. Mõned meeleolukad pildid oktoobri 2019 perepäevast:
Pildil: peab kõrgkooli perepäeval kõne Kristiine Linnaosa vanem Jaanus Riibe
Pildil: muuhulgas olid perepäeval kohal ka teraapiakoerad
Pildil: elusatmise ja esmaabi õpituba. Paremal tagumine perepäeva korraldaja Siret Piirsalu
Loe lisa: hm.ee
30. oktoobril 2019. a tunnustati kuuendat korda raamatupidajate konverentsil parimaid raamatupidajaid Alexela Kontserdimajas ja üks neist pärjati aasta raamatupidaja tiitliga. Aasta raamatupidaja 2019 on Chemi-Pharm AS finantsjuht Merle Vacker ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli finants- ja haldusdirektor Ave Perve jõudis "Aasta raamatupidaja 2019" konkursil kolme parema sekka ja saavutas jagatud 2.-3. koha.
Konkursi eesmärk on väärtustada raamatupidaja ametit ning pöörata tähelepanu raamatupidajatele, kes on märkimisväärselt aidanud kaasa kogu valdkonna või oma ettevõtte arengule ja edule.
Pildil: paremal Ave Perve
Loe lisa: rmp.ee
18. oktoobril 2019. a tunnustati Õpetajate majas täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames valitud Tallinna aasta õppijaid ja õpitegusid. Auhinnad ja tänukirjad anti üle konverentsil „100 aastat täiskasvanuõpet Tallinnas“. „Tallinna õpitegu 2019“ kategoorias pälvis kõrgkool tänukirja. Tunnustamise eesmärgiks on elukestva õppimise väärtustamine.
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool harib avalikkust – 2018/19. õppeaastal viidi läbi elustamis- ja esmaabikoolitusi „Sinu käed päästavad elu“, käte tervise teemalisi koolitusi „Kõik on Sinu kätes!“ ning terviseteemaline perepäev kogukonnale, korraldati avalikke ekskursioone koolis ja tervisepäevi, mõõdeti eri asutustes tervisenäitajaid ning peeti avalikke loenguid.
Loe lisa: tallinn.ee
5. oktoobril 2019. a toimus Jõhvi kontserdimajas Aasta Õpetaja gala "Eestimaa õpib ja tänab", kus kõrgkooli töötajad Urve Kaasik-Aaslav ja Anne Ehasalu said tunnustuse "Riikliku elutööpreemia" kategoorias.
Pildil: vasakul Urve Kaasik-Aaslav
Pildil: õenduse õppetooli teadur Anne Ehasalu
Targa Töö Ühingu, Elisa ja Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE poolt välja antava Kaugtöö Tegija 2019 märgise pälvisid 13.06.2019. a 39 organisatsiooni, nende hulgas ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkool!
Kaugtöö märgis on heaks näiteks selle kohta, et panustatakse oma töötajate rahulolu suurendamisse ning aidatakse tööaega paindlikumalt korraldada. Täname kõiki, kes on igapäevaselt tegutsenud selle nimel, et kõrgkool saaks oma töötajatele olla veelgi parem tööandja!
Loe lisa: tooelu.ee
12. mail 2019. a kuulutati emadepäeval Paides Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud kontserdil välja tänavune Aasta Ema! Uhke tiitli «Aasta Ema 2019» pälvis kõrgkooli õenduse õppetooli õppejõud-lektor Mare Tupits!
Foto: Postimees
Loe lisa: ERR
6. aprillil 2019. a, Pärnu päeval antakse Kuninga tänava põhikooli aulas volikogu esimehe ja linnapea vastuvõtul üle Pärnu teenetemärgid. 2019. aasta teenetemärgi saajate hulgas on ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits - panuse eest õendusalase kõrgharidusõppe laienemisel Pärnu linna ja projekti „Kool haiglas“ eestvedamise eest. Palju õnne!
Projekt "Kool haiglas" on oluliselt aidanud leevendada väljaõppinud õdede puudust Pärnu linna ja maakonna tervishoiuasutustes ning avardanud pärnakate võimalusi omandada kõrgharidust kodukoha lähedal. 2018. aastal lõpetas Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli esimene, 27st uuest õest koosnev Pärnu õendustudengite grupp, praegu õpib Pärnu haiglas veel kaks õendustudengite gruppi.
Loe lisa:
Pärnu Postimees
Pärnu linn
11. detsembril 2018. a autasustati Tallinnas, Eesti Teaduste Akadeemias üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Üle anti riiklikud preemiad, Eesti Teaduste Akadeemia presidendi eripreemiad ning Sotsiaalministeeriumi eripreemiad.
Autasustamisel tänati ja tunnustati ka teadustööde juhendajaid. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõude Kaie Eha ja Laine Partsi tänati konkursil terviseuuringute valdkonnas Eesti Teaduste Akadeemia presidendi eripreemia pälvinud Aune Altmetsa lõputöö "Tööstuskanepi droogide gaasikromatograafiline analüüs ja sisalduva kannabidiooli farmakoloogiline profiil" juhendamise eest.
23. novembril 2018. a kuulutati Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu (ESAL) poolt välja aasta sisekoolitaja 2018.
Konkurss toimus kahes kategoorias:
I kategooria - Osalise ajaga sisekoolitaja on koolitaja, kes lisaks põhitööle koolitab enda organisatsioonis ka kolleege.
II kategooria - Täiskohaga sisekoolitaja on koolitaja, kelle põhitööks on enda organisatsioonis kolleegide koolitamine.
Kõrgkooli osalise ajaga sisekoolitaja kandidaatideks olid õppejõud Marianne Annion ja Laine Parts, kes on panustanud õpiürituste sarja "Koolipere kaasamine".
Konkursi korraldaja rõhutas, et võitjad on kõik, kes osalesid! Täname Marianne Annionit ja Laine Partsi panustamise eest kõrgkooli sisekoolitustesse!
Osalise ajaga sisekoolitaja võit läks DHL Estonia AS-ile ja täiskohaga aasta sisekoolitaja võit läks Rimi Food AS-ile.
Korraldaja andis igale esitatud kandidaadile ka väikse kingituse: Angela Duckworth raamat "Südikus" ja Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu logoga kruusi.
23. oktoobril 2018. a Tallinna Raekojas toimunud Tallinna Haridusameti tunnustusüritusel tunnustati "Tallinna Täiskasvanud Õppija Nädala" raames konkursile esitatud nominente.
"Tallinna Aasta Õpiteoks" valiti Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla töökohapõhine õpe. Lisaks tunnustati kõrgkooli tänukirjaga "Tallinna Õppijasõbralik Tööandja" konkursil osalemise eest.
Ja veel - "Tallinna Aasta Õppijaks" sai meie kõrgkooli õe eriala üliõpilane Kätlin Kasper!
Pildil: kõrgkooli kutseõppe osakonna õpetaja-õppekavade koordinaator Kristi Mähar ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko
14. oktoobril 2018. a Estonia Kontserdisaalis toimunud Aasta Õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab" tunnustati just neid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle viimase kolme aasta töö on olnud teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengusse, koostöösse ning uueneva õpikäsitluse elluviimisesse õppeasutustes.
Sel aastal oli võimalik tunnustamiseks esitada kandidaate kaheteistkümnes erinevas kategoorias, millest Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolil oli au olla nomineeritud kolmes:
- "Aasta õppeasutuse juhi" tiitliga tunnustati Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektorit, Ülle Ernitsat!
- "Aasta õppejõud" kategoorias jõudis finalistide hulka kõrgkooli õenduse õppetooli õppejõud-lektor Jandra Ristikivi.
- "Haridusasutuse aasta tegu" kategooria finalistide seas oli elustamis- ja esmaabikoolitus "Sinu käed päästavad elu", mille projektijuhid on kõrgkooli õenduse õppetooli õppejõud-assistent Pia Pedanik, õppejõud-lektor Ljudmila Linnik ja personalijuht-rektori assistent Piret Gilden.
Pildi: rektor Ülle Ernits, Aasta õppeasutuse juht 2018
Pildil (vasakult): Pia Pedanik, Piret Gilden, Ülle Ernits, Ljudmila Linnik ja Jandra Ristikivi