Skip to main content

Persoonilugu - Lilian Ruuben (2)

12. detsembril toimus kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritus, kus jagati juba seitsmendat korda rändkarikarikaid "Aasta kolleeg" ja "Professionaalseim tugitöötaja". Lisaks jagati 2018. aastal välja esmakordselt "Aasta tegu", "Aasta akadeemiline kirjutaja", "Aasta kirjutaja" ja "Aasta vedur" rändkarikad. Karika juurde kuulub traditsiooniliselt ka nimeline ja graveeritud kruus, mis on kujundatud kunstnik Kersti Kõrsmaa poolt.

2018. aasta "Aasta kolleegi" tiitli sai Lilian Ruuben. "Professionaalseimateks tugitöötajateks" valiti Agnes Pärnamägi ja Rister Levit. "Aasta veduriks" valiti Kristi Puusepp. "Aasta akadeemiliseks kirjutajaks" osutus Marika Merits ja "Aasta kirjutajaks" Heli Kuuse. "Aasta teoks" valiti magistriõppe avamine.

Loe intervjuud "Aasta kolleegi" Lilian Rubeniga!

Lilian Ruuben
meditsiinitehnilise hariduse keskuse juhataja, õppejõud-lektor, farmatseudi õppekava juht
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 18. august 2004

1. Said 12. detsembril kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritusel 2018. aasta kolleegi rändkarika. Mida tunnustusest arvad?
Selline suur tunnustus kolleegide poolt tuli mulle suure  ja väga meeldiva üllatusena. On suur au töötada sellises suures ja toredas peres nagu seda on meie kõrgkool. Soovin, et sellest tunnustusest saaksid osa kogu meie kollektiiv, et me jätkuvalt märkaksime ja toetaksime üksteist igapäevaselt. Hoidkem nii ennast kui ka oma kolleege.

2. Millist kolleegi Sa ise pead heaks kolleegiks?
Hea kolleeg on minu jaoks justkui kindlus ja tagala, kellega saab alati arvestada ja kelle peale saab loota. Healt kolleegilt  saab alati nõu ja tuge küsida, ning temalt saab ikka konstruktiivset tagasisidet, seda ka siis, kui ta arvab teisiti. Head kolleegid on need, kelle pärast tulen ma igal hommikul hea meelega tööle ja õhtul kerge südamega koju. Õnneks on meie suurt kollektiivi õnnistatud paljude heade  kolleegidega, kellega olen valmis iga kell luuresse minema.

3. Kuidas leidsid tee õppejõu ametini ja mis Sulle oma töö juures enim meeldib?
Saada õppejõuks ei olnud kindlasti minu lapsepõlve unistus ega ka hilisem kindel soov. Võimalus asuda tööle õppejõuna jõudis  minuni minu elus lihtsalt just ajal, kui töö haruapteegi juhatajana tundus ennast ammendanud olevat. EFL juhina puutusin oma endise kooliga ja farmaatsia õppega suhteliselt sageli kokku. Mõtte farmaatsiat õpetama tulla pani minus idanema tollane farmaatsia õppekava juht akadeemik Udo Margna. Ning kui tuli aeg, mis minu endine keemiaõpetaja Eevi Tamm otsustas pensionile suunduda, ei jäänudki mul muud võimalust, kui kahe korüfee mõjutusel keemia õpetamine üle võtta. Esimesed tunnid õppejõuna pean küll tunnistama, olid ikka päris hirmutavad, kuid samas ka minu jaoks uue väljakutsena vägagi põnevad. Ja niis see kõik siis alguse saigi. Mida edasi, seda rohkem pakkus õpetamine rõõmu ja rahulolu, ning hiljem lisandusid aina uued väljakutsed nii õppekava, kõrgkoolielu kui ka keskkonna arendamisel.

4. Missugused on Sinu hobid, mida Sulle meeldib vabal ajal teha?
Vaba aega veedan sageli pere ja sõprade seltsis, lisaks loen, teen väikest viisi näputööd, küpsetan ja tegelen potipõllundudega. Ehk siis tegelen üsna tavaliste asjadega. Ka meeldib mulle katsetada erinevate orhideede kasvatamisega ning jõudumööda ka iluaiandusega, antud hetkel kasvab mul peenardes ligikaudu 250 erinevat taimeliiki ja sorti. Kodus elab mul ka kaks kassi, kelle toimetusi ja koerustükke on päris lõbus jälgida.

5. Mis on elus kõige tähtsam?
Kõige tähtsamaks pean ma häid, toetavaid ja positiivseid suhteid nii oma lähedaste, sõprade kui ka töökaaslastega. Lahendamatuid probleeme ja olukordi ei ole sellises keskkonnas olemas, alati leiame mingi lahenduse. Veel on minu jaoks oluline elada nii töömaailmas kui ka väljaspool selliselt, et minu tööd ja toimetused pakuksid mulle ka rõõmu, mitte ei oleks pelgalt ainult kohustused, et nii koju kui ka tööle minnes oleks tunne hea ja hing rahul.