Persoonilugu - Piret Tamme

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglat tunnustati eile, 23. oktoobril 2018. a Tallinna Raekojas toimunud Tallinna Haridusameti tunnustusüritusel tiitliga "Tallinna Aasta Õpitegu" töökohapõhise õppe läbiviimise eest hooldustöötajatele. Persooniloo küsimustele vastab selpuhul kõrgkooli kutseõppe osakonna juhataja Piret Tamme, kes on ka üks kõrgkoolipoolsetest töökohapõhise õppe koordinaatoritest ja hooldustöötajate õpetajatest.

Piret Tamme
kutseõppe osakonna juhataja, elukestva õppe keskuse õppejõud-lektor
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 13. august 2008

1. Tallinna Tervishoiu Kõrgkool võitis 2018. a Tallinna Täiskasvanud Õppija Nädala raames "Tallinna Aasta Õpitegu" tunnustuse, mis on Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga töökohapõhise õppe ühistööprojekt. Kas olid üllatunud?
Eks ikka ja alati on tore, kui meeles peetakse. Arvan, et selline tunnustus näitab ka seda, et meie tööga ollakse rahul ja et me teeme õiget asja.

2. Kuidas jõuti ühistööprojektini, kus Tallinna Tervishoiu Kõrgkool viib Põhja-Eesti Regionaalhaigla hooldajatele läbi töökohapõhist õpet? Mis on projektist saadav kasu kõrgkooli jaoks?
Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga (PERH) on meil koostöö juba väga pikka aega ja nende töötajad on kogu aeg meil õppinud. Tänu töökohapõhisele õppele oleme saanud ühe asutuse töötajaid koolitada ka kogu meeskonnana. Täna on meil kaks nn PERH-i rühma, kus õpivad hooldustöötajad töökohapõhise õppe vormis, kuid PERH-is on veel töötajaid, kes soovivad töökohapõhises õppes hooldustöötajaks õppida.

Mis kasu saab kõrgkool? Esiteks saame juurde õppijaid ja meid eelistatakse teistele, mis on oluline tunnustus - hooldustöötajaks on võimalik õppida veel kuues koolis. Ja eks igasugune koostöö on kõrgkoolile kasulik, meil on PERH-ist palju õpetajaid ja juhendajaid. Kaasame PERH-i töötajaid erinevatesse projektidesse jne.

3. Mida arvad tunnustamisest, kas tunnustamine on oluline?
Tunnustamine on alati väga oluline. Iga inimene tahab teada, kuidas tal läheb ja kas ta teeb midagi ka hästi. Oluline on ka tunnustamise vorm. "Tallinna Aasta Õpitegu" tiitel Täiskasvanud Õppijate Nädalal näitab, et me liigume PERH-iga ühes suunas ja meie jaoks on oluline just eluketev õpe.

4. Missugused on Sinu hobid?
Mulle meeldivad paljud asjad: suvel rattaga sõita, ujuda, aias töötada, talvel suusatada, uisutada, teatris käia, lugeda ja tantsinud olen ma neljandast eluaastast alates.

5. Mis on elus kõige tähtsam?
Elus on palju tähtsaid asju: perekond ja sõbrad, tervis, võimalus õppida seda, mis sind huvitab ja teha tööd, mis sulle rahuldust pakub ja veel palju muud.