Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli juubelit jääb alatiseks tähistama suursugune "Kuldlõige"

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 80. juubeli puhul välja antud raamat "Kuldlõige" avab uksed erilisse maailma − see on lugu tervishoiukoolitusest, meie arengust ja eelkõige inimestest. Raamatu kaante vahel ärkavad ellu mälestused, mis puudutavad paljusid. „Õppijad ja töötajad, kes on koolist läbi käinud aastakümnete jooksul, kannavad meist midagi kaasas ja igaüks nendest on jätnud meisse midagi endast. Kuigi meie maja Kännu tänaval ei ole vana, on selle seinte vahel toimunud palju head, mis omakorda peegeldub meie rahva tervises,“ tõdeb rektor Ülle Ernits raamatu eessõnas.

Raamatus on kaheksa kümnendi ajatelg ning intervjuud endiste ja tänaste kooli töötajatega, „Kuldlõiget“ illustreerib rikkalik fotomaterjal koolist, inimestest, õppimisest ja õpetamisest. Juubeliraamatu „Kuldlõige“ tekstid on loonud Svea Talving, kujundanud Merike Pinn, fotod teinud Marek Metslaid.

"Kuldlõiget" saad lugeda SIIT. 

Tänavu oktoobris 80. aasta juubelit tähistav Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on kujunenud arvestatavaks õppeasutuseks Eesti kõrg- ja kutseharidusharidusmaastikul, olles laienenud Pärnusse, Kuressaarde, Kohtla-Järvele ja paljudesse teistesse Eesti paikadesse, pakkudes ka töökohapõhist õpet. Õdede koolitamise idee sai alguse täpselt 80 aastat tagasi, esimese iseseisvusaja lõpuaastail, kui 1940. aasta oktoobris avati Tallinna Õdede Kool. Järkjärgult lisandusid üha uued ja uued erialad alates farmatseudi, ämmaemanda, optometristi ja hambatehnikuõppest kuni hooldajate ja kiirabitehnikuteni. Täna on Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis võimalik õppida 15 erialal ja tänu digiõppele võimalused aina kasvavad. Kunagisest meditsiinikoolist on saanud tunnustatud kõrgkool, kus tänavu veebruaris lõpetas ka esimene lend terviseteaduse magistreid.