Uus eestikeelne õendusdiagnooside raamat aitab hõlbustada õdede tööd

On hea meel teada anda, et Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli eestvedamisel on trükist ilmunud järjekordne eestikeelne versioon õendusalasest NANDA-I õendusdiagnooside raamatust „Õendusdiagnoosid. Definitsioonid ja klassifikatsioon 2021–2023“ (ingliskeelse väljaande toimetajad T.Heather Herdman, Shigemi Kamitsuru ja Camila Takáo Lopes).

Tegemist on juba kaheteistkümnenda NANDA-I väljaandega. Võrreldes eelmise versiooniga (2018–2020) on äsjailmunud versioonis 48 uut ja 67 täiendatud õendusdiagnoosi, muudetud on 17 diagnoosi nimetust, täpsustatud on suur hulk õendusdiagnooside seonduvaid tegureid ja riskitegureid. Lisaks on raamatus veel mitmeid täiendusi, mis hõlbustavad õe tööd.

Raamatu on eesti keelde tõlkinud Tiina Kukkes ja Ede Kärner, toimetaja Kristi Puusepp. Raamatu vastutav väljaandja on Tallinna Tervishoiu Kõrgkool.

Raamatut on võimalik osta Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli raamatukogu kaudu: raamatukogu@ttk.ee. Raamatu hind on 45€, soodushind Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilastele 30€. Samuti saavad raamatut laenutada raamatukogu lugejad.