VIDEO | Kõrgkooli juubeli tegid veelgi erilisemaks kaks auliiget: see on ikkagi suur üllatus

Oktoober on Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli juubelikuu. Selle raames omistati vastavalt kõrgkooli nõukogu 26.05.2020 otsusele 3.1. kõrgkooli auliikme nimetus kahele eriti teenekale persoonile, kelle aastatepikkune töö on pannud aluse kõrgkooli õppetööle ja tänapäevase tervishoiu arengule.

16. oktoobri “Terevisioonis” andis rektor õnnitlustega auliikme skulptuuri üle Ilve-Teisi Remmelile, keda nimetatakse suisa Eesti õenduse grand old lady' ks. Just Remmel on tänapäevase õenduse esimene teerajaja. Aastatel 1988–2002 oli ta Eesti Õdede Ühingu president.

Rektor Ülle Ernits tõdeb, et Remmeli töö on andnud õdedele haridusmaastikul veelgi enam võimalusi. “Esiteks on Teisi meie vilistlane, teiseks on ta olnud Tallinna Meditsiinikooli juhtimise ja Kohtla-Järve Meditsiinikooli arengu juures. Tänu Teisi eestvedamisele on tänapäeval Eestis võimalik õdedel omandada kõrgharidus ja terviseteaduse magistriõpe.”

Samuti 16. oktoobril toimunud tänukirjade jagamisel pärjati auliikmetiitliga ka ämmaemanda õppekava kauaaegne õppejõud Urve Kaasik-Aaslav. Kaasik-Aaslav on kõrgkoolis töötanud juba aastaid ning just tänu tema tänuväärsele tööle ja tohutule pühendumisele on Eesti ämmaemandad tänaseks imetlusväärsel tasemel.

Kaasik-Aaslavi mäletab rektor aegadest, mil veel ise koolis käis. “Urvet tean juba oma õpinguaastatest Tallinna Meditsiinikoolis. Urve on olnud hea õpetaja, suurepärane kolleeg ja ämmaemanduse õppekava grand old lady, selles ei saa kahelda.”