KKK
- Rakenduskõrgharidus
-
-
Kas praktikabaasi on keset praktikat võimalik vahetada? Üldiselt keset praktikat baasi ei vahetata. Baasi vahetamist reguleerib praktikakorralduse juhendi punkt 8.2.: Praktikabaasi vahetatakse erandjuhtudel. Vastav avalduse vorm esitatakse praktikaspetsialistile, kutseõppes õppetöö juhile. Avaldust menetletakse vastavalt punktile 8.3.
-
Kas tudeng võib endale ise praktikakohta otsida? Õe õppekava praktikate puhul on võimalik endale ise baasi otsida kolmanda ja neljanda kursuse praktikate korral - ambulatoorne õendusabiteenus ja valikpraktika. Igal praktikal on baasi sobivuse aluseks õpiväljundite täitmise võimalus.
Muudes õppekavades saate infot praktikate eest vastutavatelt õppejõududelt või nende poolt jagatud juhenditest praktika Moodle kursusel.
-
Kui töötan haiglas hooldajana kas võin samas osakonnas sooritada õenduse aluste praktikat kokkuleppel oma ülemusega? Kui jah siis kuidas ja kelle poole koolis pöörduda? Esimese kursuse õenduse aluste praktikat ei või sooritada samas osakonnas, kus töötate. Vältimaks seda, et teete praktikal samu ülesandeid, mis tööl, ei ole oma osakonnas sooritamine lubatud. Hooldaja ametikoha tööülesanded ei ole vastavuses praktikal teostatavate õendustoimingutega ja praktika õpiväljunditega. Juhul, kui saate tööandaja vm vastutava haigla töötajaga kokkuleppele praktikakohaks mõnes teises osakonnas, on teil võimalik seal sooritada. Tööandja (vm vastutava töötajaga, nt õendusjuhiga) sõlmitud kokkuleppest peab antud vastutav töötaja teavitama haigla praktikakoordinaatorit.
Ps! Antud punkt puudutab tudengi ja tema tööandja vahelist kokkulepet. Kui Te ei ole haigla töötaja, siis sellisel viisil endale kohta õenduse aluste praktikaks otsida ei tohi.
-
Kas praktikaperioodi saab pikendada (nt kogu semestri jooksul antud praktikat teha)? Praktikaperioodi pikendamine tuleb läbi arutada praktikaspetsialisti ja oma rühma koolipoolse juhendajaga. Mõjuval põhjusel ja koolipoolse juhendaja nõusolekul on võimalik sooritada pikemalt. Ametlikult peab praktika olema sooritatud hiljemalt semestri lõpuks.
-
On jäänud veidi segaseks kelle poole mis praktika küsimustes oleks õige pöörduda. Kas oma õppekava poolse praktikajuhendaja, kooli praktikaspetsialisti või praktikabaasi poolse kontaktisiku? Praktikateemalised küsimused võib saata aadressile: praktika@ttk.ee.
Kuid muidu tegeleb õppetöö peaspetsialist Gertrud Lumi (gertrud.lumi@ttk.ee) praktikabaase puudutavate küsimustega ning baasidega suhtlemisega. Praktikaspetsialist Anna-Liisa Loper tegeleb praktikale registreerimise, organiseerimise, Moodle kursuste jm jooksvate küsimustega.
Praktikatööd puudutavates küsimustes oskavad aidata koolipoolsed juhendajad, kuid kui satub ka meie meilile, siis suuname need küsimused edasi õigele õppejõule.
-
Kelle poole pöörduda kui praktikabaasis on muresid? Praktikaspetsialisti, õppetöö peaspetsialisti või koolipoolse juhendaja. Murede korral julgustame alati tulla rääkima. Samuti praktika@ttk.ee.
-
- Kutseõpe
-
1. Minu praktika algab 1. aprillil. Olen 1. aprilliks töötanud täpselt kuus kuud õppekavaga sarnasel kutsealal. Kas saan praktika palgatööga üle kanda? Ei, palgatöö arvestamiseks tuleb esitada hiljemalt 60 kalendripäeva enne praktika algust tööandja poolt väljastatud ja digiallkirjastatud tõend kehtiva töölepingu olemasolu kohta ja eneseanalüüs. 60 päeva enne praktika algust on 1. veebruar, mis tähendab, et hiljemalt 1. veebruaril peab olema täitunud kuus kuud töötamist õppekavaga sarnasel kutsealal.
2. Kas võin endale ise sobiva praktikabaasi otsida? Ei, praktikabaasidega suhtlemine toimub läbi kõrgkooli, õpilase enda mistahes kokkulepped praktikabaasiga on tühised.
3. Kas praktikalepingut on võimalik allkirjastada paberkandjal? Ei, praktikaleping edastatakse Teile kõrgkooli ametlikule e-postile dokumendihaldussüsteemi Pinal kaudu.
4. Kas praktikapäeviku täitmine toimub õppeinfosüsteemis Tahvel? Ei, praktikapäeviku põhi on kättesaadav kutseõppe praktikate Moodle kursusel.
5. Miks on minu õppekavas märgitud, et praktika on 15 EKAP-it, aga praktikalepingus on tundide arv vähem kui 15 x 26h? Praktika täismaht ehk 15 EKAP-it jaguneb seminarideks, iseseisvaks tööks ning praktikaks praktikabaasis.
6. Sooritan praktikat oma töökohal, kas peame ikkagi praktikalepingu sõlmima? Jah, vastavalt Kutseõppeasutuse seaduse § 30 lg 3: Kooli, õpilase või tema seadusliku esindaja ja praktikat läbiviiva isiku või asutuse vahelised suhted praktika korraldamisel reguleeritakse enne praktika algust sõlmitava lepinguga, milles lepitakse kokku praktika toimumise täpsemas korralduses ning praktikalepingu poolte õigustes ja kohustustes.
7. Jäin praktika ajal haigeks. Kas pean kedagi teavitama? Kas pean tunnid järgi tegema? Alustuseks tuleb teavitada haigestumisest oma praktikabaasipoolset juhendajat ning kõrgkoolipoolset juhendajat. Praktika vältel tuleb sooritada ettenähtud praktikatunnid ja läbida õpiväljundid/praktika ülesanded.
8. Jäin praktika ajal haigeks ja teen praktikatunnid järgi peale ametlikku praktikaperioodi. Kas pean kõrgkooli teavitama? Jah, kindlasti tuleb teavitada oma rühma juhendajat ja kutseõppe õppetööjuhti, sest praktika perioodi pikenemisel tuleb kõrgkoolil vormistada lepingu lisa.
9. Kas praktika on mulle tasustatud? Ei, praktika ei ole tasustatud, kuid praktikabaasil on õigus õpilasele praktika eest tasu maksta, kui nad soovivad.