Andmebaasid
LIGIPÄÄS ANDMEBAASIDELE
Kasutades VPN-i või meie kõrgkooli arvutivõrku saab sisse automaatselt. Juhised VPN seadistamiseks leiad SIIT.
- Web of Science
-
Web of Science (WoS) on viiteandmebaas, mis sisaldab lisaks ajakirjaartiklite viidetele ka konverentsimaterjale ja raamatuid kajastavaid andmebaase, millest meile on avatud: Web of Science Core Collection, KCI-Korean Journal Database, Russian Science Citation Index, SciELO Citation Index. Juhised kasutamiseks leiad SIIT. Juurdepääs koolisiseselt IP-põhiselt ja majaväliselt VPN ühendusega.
Koos WoSiga soetas kõrgkool viitehaldustarkvara EndNote kasutusvõimaluse kõrgkooli töötajatele ja õppuritele. Juhised tarkvara kasutamiseks leiate SIIT. Õppurid leiavad juhised programmi installeerimiseks Moodle õpikeskkonna avalehelt.
- Scopus
-
Scopus on kirjastuse Elsevier viiteandmebaas, kus on refereeritud üle 23 500 eelretsenseeritud ajakirja. Uuem ja laiema väljaannete valikuga kui WoS. Hea allikas ülevaate saamiseks konkreetse teadlase kõrgetasemelistest publikatsioonidest.
- EBSCO andmebaasid
-
EBSCO - juurdepääs kõrgkooli siseselt IP-põhiselt ja majaväliselt läbi VPN ühenduse või paroolidega (küsi kõrgkooli raamatukogu töötajalt)
- ScienceDirect
-
Science Directi Freedom Collection hõlmab ligi 2300 e-ajakirja loodus-, rakendus-, sotsiaal- ja humanitaarteaduste alalt.
- Wiley
-
Wiley Online Library on multidistsiplinaarne e-ajakirjade andmebaas kirjastuselt Wiley.
- Cambridge Journals
-
Andmebaasist Cambridge Journals leiab Cambridge University Pressi eelretsenseeritud teadusajakirju humanitaar-, sotsiaal- ja loodusteaduste ning tehnoloogia ja meditsiini valdkonnast.
- Oxford Journals
-
Oxford Journals sisaldab Oxford University Pressi e-ajakirju.
- Taylor&Francis
-
Taylor&Francise e-ajakirjade kollektsioonid: Medical Library; Social Science & Humanities Library ja Science & Technology Library.
- Sage meditsiinikollektsioon
-
Kirjastuse Sage
- E-Book Central
-
E-Book Central on võimas multidistsiplinaarne e-raamatute andmebaas kirjastuselt ProQuest, mis hõlmab teaduskirjandust maailma juhtivatelt kirjastustelt.
- Eestikeelsed vabalt kättesaadavad andmebaasid internetis
-
ETERA - Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu digitaalraamatukogu
Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu digikogu
Tartu Ülikooli DSpace - repositoorium nii elektrooniliste materjalide, e-dissertatsioonide ja raamatute kui digitud raamatute, ajakirjade, käsikirjade etc kestvaks säilitamiseks ning avaldamiseks
ISE (alates 2009) - Eesti artiklite andmebaas
Riigi Teataja - üleriigiliste seaduste ja määruste terviktekstid
Tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaas - tervisega seotud statistika ja uuringute tulemused.
- Võõrkeelsed vabalt kättesaadavad andmebaasid
-
BioMed Central - kirjastus, mis teeb biomeditsiini-alased teadusartiklid vabalt kättesaadavaks
ClinicalTrials - kliiniliste uuringute andmebaas
COVID-19 Information Portal (Powered by EBSCO) - EBSCO poolt koostatud andmebaas COVID-19 viiruse kohta.
DOAJ - The Directory of Open Access Journals
Elsevier`s Novel Coronavirus Information Center
Avatud juurdepääsuga artiklid jm materjalid uudsete koroonaviiruste (SARS-CoV-2) ja COVID-19 kohta.Orphanet - enam kui 6000 haruldasema haiguse andmebaas. Sisaldab haiguste entsüklopeediat
ProQuest Coronavirus Research Database Vaba juurdepääsuga ajakirjaartiklid, konverentsimaterjalid, dissertatsioonid jm materjalid COVID-19 jt koroonaviiruste kohta.
The Free Library by Farlex - eriteemalised täistekstid erinevatest allikatest
The Medical Letter - ravimite alane info
The Microbiology Society – kuni koroonaepideemia lõpuni on avatud kõik ühingu ajakirjad: Microbiology, Journal of General Virology, Journal of Medical Microbiology, Microbial Genomics, International Journal of Systematic and Evolutionary Microbiology, Access Microbiology, MM Case Reports
The R2 Digital Library - meditsiiniteemaline digitaalraamatukogu
UNdata - statistika erinevate riikide kohta