Õde

Õde

Umbes 150 aastat tagasi läks Florence Nightingale koos mõnekümne tema enda poolt valitud vabatahtlikuga Skutari barakkhaiglasse Türgis hoolitsema Krimmi sõjas haavata saanud Briti sõdurite eest tingimustes, mis olid tema kaasaegsete jaoks nii kohtutavad, et väärisid kirjeldamist ajalehes. Poolteist aastat hiljem oli suremus seal langenud 21 korda, millega oli pandud alus professioonile, mida me kaasajal nimetame õenduseks. Tänane olukord paneb meid kõiki proovile nii inimestena, ühiskonnaliikmetena kui ka kutseala esindajatena. Õelt oodatakse jätkuvalt pühendumist erialale, julgust võtta vastutust, vastupidavust igas olukorras ja situatsioonis, altruistlikku käitumist ja seda kõike looritamas inimlikkuse mõõde. 

Tule õppima õeks!
Vastuvõtutingimuste kohta leiad info SIIT.


Sel aastal toimuvad kõikidele huvilistele INFOTUNNID veebis Zoom keskkonna vahendusel. Kõik huvilised saavad vastuse sisseastumise ja õpingutega seonduva kohta. 
Järgmine infotund toimub 10. juunil kell 17.00-17.45

Registreerimine on lõppenud. Kõikidele registreerunutele saadetakse täpsed juhised keskkonnaga liitumiseks infotunni toimumise päeval.


Merike Värik on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava. Kuigi enne töötas ta kultuurivaldkonnas ning tal on magistrikraad majanduses, otsustas ta teha oma elus kannapöörde ning omandada uue eriala. Täna töötabki Merike Regionaalhaigla teabetoas nõustajana. Vaata tema lugu siit: