Skip to main content

FOTOD | Projekt “Õed tagasi tervishoidu” toetab riiki palavalt oodatud õdedega

FOTOD | Projekt “Õed tagasi tervishoidu” toetab riiki palavalt oodatud õdedega

Fotol vasakult: kõrgkooli rektor Ülle Ernits, Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Heidi Alasepp ja projekti lõpetaja Tiina Tasa. 

28. märtsil sai Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis juba seitsmendat korda läbi viis kuud kestnud projekt “Õed tagasi tervishoidu”, millega saab Eesti taas juurde 15 õde.

Projekt on mõeldud õdedele, kes on rohkem kui viis aastat tervishoiu valdkonnast eemal olnud või kes ei ole kantud tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse ja ei tööta õena. Teoreetilise ja praktilise õppe käigus täiendatakse ning kaasajastatakse teadmisi ja oskusi, et taastada õe töö jaoks oluline vilumus.

Koolituse läbinud 15 õde said teooriaõppes õppida vajalikke kaasaegseid a- ja antiseptika põhimõtteid ning esmaabivõtteid, täiendasid teadmisi farmakoloogias, õendusprotsessi alustes ning dokumenteerimises. Õppeaja sees sooritasid osalejad ka praktika tervishoiuasutuses. Projekt lõppes õe teooria- ja praktikaeksamiga, mis on aluseks tervishoiutöötajate registrisse kandmiseks ja õena tööle asumiseks.

Läbi aastate on Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis “Õed tagasi tervishoidu” projekti lõpetanud 145 inimest. Statistika näitab, et tagasisideküsitlusele vastanutest on vähemalt pooled või rohkemgi osalejatest peale projekti lõppemist asunud tervishoidu tööle või plaanivad seda teha lähiajal. Projektiga alustati Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis 2015. aastal.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits loodab, et koolitus tõstab lõpetajate soovi oma õpingutega jätkata: “On hea meel, et register saab 15 õde juurde. Nüüd jääb vaid soovida edu ja tahtmist tervishoiusüsteemi tööle minna ja sinna ka jääda. Lõpetajad on oodatud kõrgkooli tagasi, kas siis õe põhiõppesse või juba magistriõppesse. Kui kord õppimise juurde on naastud, siis üks kursus ainult tõstab õppimise motivatsiooni.”

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppetooli õppejõud-lektor Kadri Kööp toob välja, et viimaste aastate sündmused on esile toonud ka väiksema panuse väärtuse: "Õdesid on alati vaja. Eriti nüüd, kus oleme silmitsi koroonapandeemia ja põgenikekriisiga, on iga õde kulla väärtusega. Koolitusel osalenud 15 õde on väike, aga oluline panus meie tervishoiutöötajate ridadesse, et keerulistel aegadel inimeste tervist hoida ja toetada."

Projekt viiakse läbi Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, kus Tallinnas on 15 õppurit ja Tartu rühmas 17. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli projektipõhine rühm lõpetab juunis. Kursus oli osalejatele tasuta ja õppeaja sees maksti osalejatele stipendiumi. Projekti rahastas Sotsiaalministeerium.

Projekti lõpuaktuse pilte vaata SIIT!