Kõrgkooli tudengid otsisid uusi ja uuenduslikke lahendusi häkatonil „Tartu i-Days x Care About IT 2024”
11.11.2024
Häkatoni “Tartu i-Days x Care About IT 2024” ühispilt. Fotod: Merilyn Sepp
Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist osales 15 tudengit (õenduse, terviseteaduse, tervisedenduse ja farmaatsia õppekavadelt) 1.-2. novembril Tartus toimunud häkatonil „Tartu i-Days x Care About IT 2024”. Lisaks võtsid häkatonist osa Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja kood/Jõhvi üliõpilased ning vahetusüliõpilased erinevatest Euroopa ülikoolidest (Austria, Saksamaa, Ungari). Kokku osales häkatonil 67 üliõpilast. Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist osales mentorina Jekaterina Šteinmiller, lisaks aitasid sündmuse läbiviimisele kaasa Irma Nool, Elina Roosaar-Korba ja Martin Argus.
Häkaton toimus rahvusvahelise projekti Care About IT raames, kus lisaks Eestile osalevad Soome, Itaalia ja Holland. Nelja riigi koostööprojekt on suunatud tervishoiu- ja IT-sektori omavahelise koostöö edendamisele. Eestis juhib ja koordineerib projekti Tallinna Tervishoiu Kõrgkool eesotsas projektijuhi Irma Noolega, lisaks osalevad projektis Ida-Viru Keskhaigla, kood/Jõhvi, TNP Konsultatsioonid ja Tehnopol.
Häkatoni peaorganiseerijaks oli Tartu Biotehnloogia Park, korraldamisse olid kaasatud ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, TalTech, Bioteaduste Üliõpilaste Selts, Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts ja Tehnopol. Häkatonil lahendati 11 väljakutset 11 multidistsiplinaarses meeskonnas, kuhu kuulus 4-7 liiget erinevatelt erialadelt. Üliõpilased said häkatoni käigus ise valida, millise väljakutsega soovivad tegeleda, samuti sai välja pakkuda enda väljakutse. Seega oli neli väljakutset üliõpilaste enda pakutud ning erinevate tervishoiuasutuste poolt väljapakutud väljakutseid oli 13, millede seast üliõpilased valisid seitse.
Sündmus viidi läbi inglise keeles ja seda modereeris Startup Estonia süvatehnoloogia sektori projektijuht Vaido Mikheim. Mitmekesiste väljakutsete lahendamist toetasid loengud ja töötoad disainmõtlemisest, pitchingust, digitaalsetest tervishoiualastest innovatsioonidest ning innovatsiooni turundamisest. Lisaks said üliõpilased kompetentseid nõuandeid oma mentoritelt.
Häkatoni kõrgeima tunnustuse pälvis meeskond OR-chestrate, kelle operatsioonide ajastamise ehk operatsiooniplaani väljatöötamise rakenduse idee hindas žürii parimaks. Õnnitleme võitjaid!
Häkatonil osalenud üliõpilased peavad kõige tänuväärsemaks uute inimestega kohtumist ja professionaalse võrgustiku laiendamist, mainimata ei saa jätta ka loova mõtlemise arenemist ning uute teadmiste saamist. Seetõttu soovitavad nad taolistel sündmustel osalemist soojalt ka oma kaasüliõpilastele.
Vaata i-Daysi pildigaleriid SIIN.