Perepäev õpetab hoolitsema enda tervise eest

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori Ülle Ernitsa sõnul saab inimene ise oma tervise heaks nii mõndagi ära teha: “Tegelikult saab inimene enda heaks rohkem teha kui tervishoiutöötajad. Kõrgkoolis on palju teadmisi ja oskusi, mille toel saab oma tervise eest hoolitseda”, sõnab Ernits. Lõpetuseks lisab ta: “Õppige, harjutage, kuulake ja mängige ning olge terved!”
 

Perepäeval saab näha, kuidas töötavad need inimesed, kes hoiavad Eesti elanike tervist ja toimetavad igapäevaselt meie inimeste heaolu silmas pidades – oma tegemisi tutvustavad Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Päästeamet, Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing ja Tallinna Kiirabi.
Perepäeva sisustavad kõrgkoolis erinevad tervishoiuteemalised loengud, töötoad ja arendavad mängud, mille eesmärk on õpetada vigastuste ennetamist ning käitumist juhul, kui ootamatu olukord on juba juhtunud. Täiskasvanutele jagatakse teadmisi erinevate haiguste ennetamise ja ravi kohta.
Lisaks saab lasta mõõta oma tervisenäitajaid, tutvuda pääste- ja kiirabiautodega, osaleda elustamiskoolitusel, vaadata teadusteatrit. Huvilised saavad osaleda Päästeameti 3D mängus, tutvuda teraapiakoertega ja jalutada koolis asuval sise-terviserajal. Avatud on kõrgkooli kohvik ja lapsi lõbustab kõrgkooli maskott Urr.

12. oktoobri perepäev Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis algab kell 11.00 ning kestab 15.00-ni. Kõik tegevused on TASUTA!
Perepäeva täpse kavaga saab tutvuda kõrgkooli kodulehel: http://bit.ly/2MwyuKn. Lisainfo Facebookis: https://www.facebook.com/events/758092704645016/