Skip to main content

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool osales arvamusfestivalil harivate töötubadega

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool osales arvamusfestivalil harivate töötubadega

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool osales 12. augustil Paides toimunud arvamusfestivalil, kus kõrgkooli õppejõud viisid läbi töötoad õendusest ning farmaatsiast ja ravimteedest. 

Juba kümnendat korda toimunud arvamusfestivalil osales Tallinna Tervishoiu Kõrgkool “Tervise tuleviku tegevusala” programmis. Õenduse töötoas toimunud arutelude tulemusel panid osalejad õppejõudude Siiri Maaseni ja Kaja Lempu juhatusel kokku õe kuvandi tänases ühiskonnas. Tunnikese jooksul käis töötoas arvamust avaldamas nii noori kui ka elukogemust omavaid huvilisi, sealhulgas sõbralik neljajalgne.
 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse töötuba 10. arvamusfestivalil Paides

Osalejad said võimaluse joonistada õde, nii nagu nad oma vaimusilmas õde näevad. Üllatavam teos oli ilma igasuguse töövormita kriipsujuku Juuli, mobiiltelefon käes. Lisatud oli selgitus, et õde on kui kameeleon, kes vajadusel vahetab rolle ja seega ka riideid ning on alati kättesaadav.

Õe kuvand tänases ühiskonnas on muutunud selgemaks. Tuntakse valdkondi, kus saab õe ametit pidada. Õde nähakse kui inimeste igapäevast tervise partnerit, terviseedendajat, nõustajat ja tervishoiusüsteemi alust. Õelt oodatakse vastuseid, ja ta on edasisuunaja.  Õe elukutse on populaarne, trendikas, kuid amet ei ole naissoost! Arvati, et õde peab olema kiire taibuga, pühendunud, hea suhtleja, toetav, teadlik, alati olemas, kannatlik, sõbralik ja täpne, teisisõnu üliinimene. Õde on praegu esimene inimene meditsiini teekonnal. Arst on küll pädevam, aga õelt oodatakse sama pädevust. Nii arvati õenduse töötoas. 

 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli farmaatsia ja ravimteede töötuba 10. arvamusfestivalil Paides

Farmaatsia ja ravimteede töötoas said osalejad tasuta mõõta oma kehamassiindeksit, keha rasvaprotsenti, lihasmassi, vererõhku ja muudki olulist. Lisaks tervisenäitajate mõõtmisele tutvustati mitmesuguseid Eestis kasvavaid ravimtaimi ja toimus taimeteede degusteerimine. Samuti pakuti lisainfot taimede, nende omaduste, kasutamisvõimaluste, kasvukohtade jne kohta. Farmaatsiast osalesid farmatseudi õppekava teise kursuse üliõpilased Elen Vardja ja Marina Bakina ning õppejõud Monika Drews ja Ülle Tamming.

Töötubades pakuti rohkelt informatsiooni ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õpetatavate erialade ja õppimisvõimaluste kohta. Lisaks tulevaste spetsialistide õpetamisele on kõrgkoolil avalikkusele ja koostööpartneritele pakkuda ka mitmesuguseid muid teenuseid alates mitmesugustest laborianalüüsidest ja lõpetades toitumisnõustamisega, mille kohta töötoas samuti rohkelt infot sai.