Skip to main content

Tallinnas Tervishoiu Kõrgkoolis alustas hambaraviassistentide töökohapõhine kutseõpperühm

Eilsest alustasime kauaoodatud ja planeeritud hambaraviassistentide töökohapõhise kutseõppega, mille kestus on 2 aastat.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õpetaja-õppekavade koordinaatori Maarika Tõntsi sõnul töötavad Eesti hambaravikliinikutes hambaraviõed ja -assistendid, kuid neil puudub võimalus õe hariduse baasil spetsialiseeruda hambaraviõeks või omandada hambaraviassistendi kutse pärast gümnaasiumi lõpetamist. „Vajadus hambaravis töötavate spetsialistide õppe järele on aasta-aastalt suurenenud ning kasvanud on hambaravikliinikute arv, kus soovitakse värvata koolitatud spetsialiste,” sõnab Tõnts. Ta lisab, et just seetõttu alustas Tallinna Tervishoiu Kõrgkool hambaraviassistentide töökohapõhise kutseõppega: „Töökohapõhine kutseõpe võimaldab lisaks praktilistele oskustele omandada ja täiendada tervishoiutöötajale vajalikke kutse ja erialaseid kompetentse. Ühtlasi annab õpe võimaluse töötamise kõrvalt tõsta erialast kvalifikatsiooni,” lisab ta.

Eesti Hambaarstide Liidu presidendi Marek Vinki sõnul on hambaravi valdkonna abipersonali koolituse puudumine olnud püsiprobleem. „Praegu töötab hambaarsti assistendina kas meditsiinilise ettevalmistuseta inimene või tervishoiu kõrgkoolis õeks õppinu, kes on selle töö tarvis aga ülekvalifitseeritud. Just seetõttu tervitasime väga hambaraviassistendi õppe käivitamist ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga koostöös peame veel plaane ka suuhügieeniõdede koolituse osas,” sõnab Vink.