Visioonikonverents "Tark ja tegus Eesti 2035"

Esmaspäeval, 15. aprillil toimub Tallinnas, Kultuurikatlas visioonikonverents "Tark ja tegus Eesti 2035", mida kantakse algusega kell 10.00 üle kõrgkooli 1. korruse aatriumi ekraanidel. 

Haridus- ja Teadusministeerium on alustanud hariduse, teaduse, keele ja noortevaldkonna pikaajalist planeerimist aastateks 2021-2035. 

Esimese sammuna on selleks erinevate elualade 100 eksperdi toel välja pakutud visioon, mida konverentsil tutvustavad ekspertrühmade juhid professorid Margit Sutrop, Marju Lauristin ja Raul Eamets ja mille kohta konverentsi järgselt ministeerium kõigi huviliste tagasisidet ootab.

Missugused üleilmsed trendid ning kodumaised suundumused mõjutavad Eestit lähitulevikus? Millisteks muutusteks peab olema valmis Eesti haridus- ja teadusüsteem? Kuidas saab haridus ja teadus muuta Eesti ühiskonda õnnelikumaks, nutikamaks, hoolivamaks? Kuidas parandada ühiskonna elujärge? Milliste väärtuse järgi me elame ja milliseid väärtusi aluseks võttes võiksime elada?

Neile küsimustele otsibki visioonikonverents vastuseid.

Ekspertrühmade juhtide ettekannetele järgnevad visiooni arutelud paneeldiskussioonides valdkondade asjatundjate osalusel.

Haridus- ja Teadusministeerium annab visionääride tööle tagasisidet ning kõlab mõtteline stardipauk strateegilise planeerimise järgmisele vaatusele.

Tutvu konverentsi päevakavaga SIIN! Samalt veebilehelt leiab pärast konverentsi ka ettekannete slaidid ja konverentsi videosalvestuse.

Otseülekannet algusega kell 10.00 on võimalik jälgida ERR-i vahendusel: https://www.err.ee/928717/otseulekanne-tulekul-visioonikonverents-tark-ja-tegus-eesti-2035